Whatsapp Mavi Tik Kapatma 2020

Whatsapp çağımızın en gelişmiş mesajlaşma uygulamalarının en başında geliyor. Üstelik tamamen ücretsiz olan Whatsapp bazen başımıza derde sokabiliyor.. Sizlere WhatsApp’taki bu sinir bozucu mavi tık’tan nasıl kurtulacağınızı maddeler halinde anlatacağız fakat bu mavi tik’i kapattığınız takdirde sizde gönderdiğiniz mesajların okundu bilgisini göremeyeceksiniz. Whatsapp Mavi Tik Kapatma 2020 nasıl yapılır? Mavi tık kapatıldığı nasıl anlaşılır.. Ayrıca PC’de WhatsApp Nasıl Kullanılır yazımıza bakabilirsiniz.

Whatsapp Mavi Tik Kapatma 2020 Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta mavi tik’i kapatmak için ilk olarak resmi sitesinden Whatsapp uygulaması indirmektir. Web sitesinde kendi marka model telefonunuz için uygun olan sürümünü indirin.

Uygulamayı yüklendikten sonra, okundu bilgilerini nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1- WhatsApp’ı açın ve sağ üstteki üç dikey nokta simgesine dokunun.

2- Şimdi Ayarlar> Hesap> Gizlilik’e gidin.

3- Okundu bilgisi işaretini açık konumdan kapalı konuma alın.

Okundu bilgisi

Son adımla beraber WhatsApp’daki mavi tik devre dışı bırakacaktır. Eğer iki tık oluyor mavi olmuyor ise mesajlaştığınız kişinin interneti açık fakat okunmamış anlamına gelmektedir. Okundu bilgisini kapattıktan sonra mavi tik gözükmeyecektir. Aynı zamanda sizde mesajlaştınız kişinin okundu bilgisini göremeyeceksiniz. Mavi tik’i geri getirmek için Whatsapp -> Ayarlar -> Gizlilik -> Okundu Bilgisini açık konuma getiriniz. Bu sayede tekrardan okundu bilgisi yani mavi tik geri gelecektir.

Diğer blog yazılarımız için Anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir