Üniversitede İlk Gün Ne Yapılır ? (Hemen Arkadaş Olma!)

Liseden yeni çıktınız şehir üniversitesi veya herhangi bir özel üniversiteye kaydınızı yaptırdınız. Fakat üniversite‘de ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Korkmayın bu durumlardan hepimiz geçtik. Öncelikle bu yazı üniversite adayları veyahut üniversiteye yeni başlayacak heyecanlı arkadaşları pek yakından ilgilendiriyor. İşte herkes için heyecan uyandıran bu yazı üniversite öğrencilerinden yardım alınarak yazılmıştır.. İşte Üniversitede İlk Gün Ne Yapılır ? Hakkında bazı ipuçları;

Ayrıca üniversitenin ilk günü ne giyeceğim diye düşünmekten kendinizi yıpratmayan ilk gün kimse sizin kılık kıyafetinize dikkat etmeyecektir. Çok fazla özenmenize gerek yok.

Üniversitede İlk Gün Ne Yapılır; Hemen Arkadaş Olma !

Hemen Arkadaş Olma !

İlk zamanlarda çevrem olmayacak korkusuyla çoğu insan hemen hemen gördüğü herkesle arkadaş olmayı planlarlar, ama bu durum karşısında yanlış insanlarla arkadaş olma olasılığınız oldukça yüksektir. Size en büyük tavsiyemiz hemen herkesle arkadaş olmayın. İyi tanı daha sonra arkadaş ol!

Üniversitede İlk Gün Ne Yapılır; Orjinal Ol !

Orjinal Ol !

İlk günü sınıf ortamında olsun kampüs içinde olsun neyseniz o olun, sakın ha yapmacık ve değişik görünmeye kalkışmayın cool olun ama abartmayın.. İnsanların dikkatini çekecekseniz ama bu soğukluğunuzu bozmayın!

Aktif  Ol !

Aktif  Ol  !

Üniversitelerin ilk haftaları kurulucak sosyal kulüplere/topluluklara katılın, illa ki onlarca topluluk arasından ilginizini çeken olacaktır. Bu sayede aynı kafadan arkadaşlarla tanışmış olursunuz. Ve böylece kendi kafanızdan insanlarla tanışmış olucaksınız.

Gözlem Yap !

Gözlem Yap  !

En büyük tavsiyelerimizden birisi de kazandığınız üniversite içerisinde gezintiye çıkarak gözlem yapın. Ders hocalarınız, sınıf arkadaşlarınızı inceleyin kendinizce analiz yapın.. Okulun öğrencilere açık tüm yerlerini gezmeye çalışın bu sayede göz aşinalığı motive olmanızı sağlayacak.

Kampüs içerisinde kantinleri, fakülteleri gezmenizi tavsiye ederim 🙂

Unutmayın ki sizin geçeceğiniz bu yollardan tüm üniversiteli öğrenciler geçmiştir.. Umarım bu yazımız ile üniversitedeki heyecanınızı ve aynı zamanda doğru adımlarla ilerlemenizi sağlamanıza katkıda bulunmuş oluruz.

Diğer blog yazılarımız ve etkinliklerimiz için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir