Hastalıklara Şifa Turşunun Faydaları Nelerdir?

Turşu ve turşu suyunun sağlık yararlarını mutlaka duymuşsunuzdur. Sebze ve meyveler fermente edildiğinde, sağlıklı bakteriler doğal şekerleri parçalar. Bu süreç fermente turşulara ekşi tat veren şeydir. Turşu tuzlu suda oturur ve günlerce fermantasyon yapar. Hastalıklara Şifa Turşunun Faydaları Nelerdir? Ekşi ve tuzlu salatalık turşusu kilo kaybı, diyabet ve hatta kanserin önlenmesine yardımcı olabilir..

Turşuyu markette, bakkalda ve birçok yerden satın alabilirsiniz. Ayrıca turşuyu evde yapmak çok kolaydır. Turşu sebze ve bazen meyvelerden yapılabiliyor. Hatta karadeniz yöresinde hamsi turşusu yapılmaktadır.

Lafı uzatmadan Hastalıklara Şifa Turşunun Faydaları Nelerdir? maddeler halinde sizler için hazırladığımız yazımıza geçelim.

Hastalıklara Şifa Turşunun Faydaları Nelerdir?

  • Turşu gerçek sebzelerlerdir. Yani bir dereotu turşusu mızrağı gün için önerilen sebze alımının 1 / 4’ü kadar sayar. Dolayısıyla herhangi bir sebzeden daha çok etki sağlamaktadır.
  • Turşu Suyu İçmek Kas Kramplarını Yatıştırır. Spor ve Egzersizde Tıp ve Bilim’in araştırmasına göre susuz kalan erkeklerde yapılan araştırmaya göre turşu suyunun kramp ağrılarını yatıştırdığı farkedilmiştir.
  • Turşular doğal andioksitanlardır.
  • Turşu Dalak Kanseri ile Mücadeleye Yardımcı Olabilir. Bakın burası çok önemli! Healthline’a göre, 2014 yılında yapılan bir araştırma da geleneksel Japon turşusunun probiyotik içeriğinin farelerde dalak kanseri ile mücadelede etkili olduğunu ve bu da gelecekte yeni insan kanseri tedavilerinin gelişmesine yol açabileceğini buldu.
  • Ayrıca Turşu Kan Şekerinizi Düşürmenize Yardımcı Olabilir. HuffPost , 2005 tarihli bir araştırmaya göre, yemekle birlikte turşu gibi fermente gıdalar yemenin sirke içeriği sayesinde kan şekeri artışlarını önlemeye yardımcı olabileceğini bildiriyor . Bu nedenle, yemeklere turşu ve fermente gıdalar eklemek, diyabetli insanlar da dahil olmak üzere kan şekeri için faydalı olabilir.
  • Huzursuz Bacaklara Sendromu Yaşayanlar İçin Yararlı. Turşu suyu, huzursuz bacak sendromunun tedavisinde yardımcı olabilecek geleneksel bir halk ilacıdır..
  • Sulu kalmanıza yardımcı olur.
  • Kilo vermenizi destekler.
  • Bağırsak sağlığını artırır.
  • Sindirim rahatsızlıklarına iyi gelir.

Herhangi bir yiyeceği pişirmek, onların içindeki antioksidanlar da dahil olmak üzere ısıya duyarlı besinleri parçalayabilir. Fakat turşular, antioksidan güçlerini korur.

Diğer blog yazılarımız için Anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir