Geçici Bir Süre Tüm Etkinlikler İptal Edildi!

İlk vaka 11 Mart 2020 açıklandı. Ardından tüm Türkiye’de önlemler alınmaya başlandı. Yüzlerce ve binlerce kişinin kalabalık ortamlarda bulunması virüsün yayılma riskini arttıyor. Koronavirüs sebebiyle Türkiye’deki tüm tiyatro, sinema, kafeler, gece klüpleri, pavyon, bar, gösteri merkezi, gazino, konser alanları, çay bahçeleri, internet kafeler, müze, kütüphaneler, cemaat ile kılınan namazlar, spor salonları ve merkezleri, taziye evleri, kahvehaneler’e Geçici Bir Süre Kapatıldı. Ayrıca Geçici Bir Süre Tüm Etkinlikler İptal Edildi! Vakaların artmaması için 20 ülkeye uçuş yasağı getirildi.

Geçici Bir Süre Tüm Etkinlikler İptal Edildi!

Geçici Bir Süre Tüm Etkinlikler İptal Edildi! Tüm Eğlence Alanları Geçici Bir Süre Kapatıldı.Fakat sadece restoranlar, lokantalar, marketler ve eczaneler açık olacak.

Fakat hâlen Alışveriş Merkezleri açık.. Okulların 3 hafta tatile girmesinden dolayı tatil havasına giren öğrenciler ve veliler AVM’lere akın etmemesi gerekiyor. Bu tatiller Koronavirüs’ün yayılmasını ve bulaşmasını önlemek amacıyla yapılmıştır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Koronavirüs Son Açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sosyal Medya’da hızla yayılan Whatsapp’tan insanların birbirlerine gönderdiği bu belgenin sahte ve asılsız olduğunu açıkladı.

Ardından akşam haberlerinde Sağlık Bakanı basın açıklaması yaparak tekrardan bu yalan haberlerin asılsız olduğunu söylemiştir. Halkın dikkatli ve olmasını “sıkı tedbirlerle bu sorunu aşacağız” dedi. Ülkenin tüm illerine koronavirüs kitini yollanarak testler tüm Türkiye’de vakit kaybı olmadan yapılacak. Umre’den dönen vatandaşlar 14 gün süre boyunca gözlem altına tutalacak. Ayrıca ALO 184 SABİM Hattı Korona Danışma Hattı olarak değiştirildi. Herhangi bir korona vaka şikayeti veya bildirimi için 184 Destek Hattını arayarak bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Koronavirüs hakkında son açıklamalarını twitter hesabından takip edebilirsiniz.

Koronavirüs Yüzünden İşyerleri Kapanacak Mı?

Türkiye’deki tüm belediye kültür sanat etkinlikleri iptal edildi. Koronavirüs’e tedbir olarak Türkiye’de sokağa çıkma yasağı getirilmedi. Koronavirüs yüzünden işyerleri şu an için işyerleri kapanmayacak. Okullar kapandığından dolayı aileler çalışıyor. Çocuklara kim bakacak? Evde tek başına kalan çocuklar için aileler işyerlerinden izin almaya başladılar.

Haberlere göre Coronavirüs aşısı bulundu! Ve sağlıklı bir insanda deneme yapılacak. En kısa sürede bu salgın hastalıktan tüm dünya’nın kurtulmasını diliyoruz.

Diğer blog yazılarımız için Anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir