Tiktok Tehlikeli Akımlar?

Tiktok Tehlikeli Akımlar?, son dönemlerde adından çok sık söz ettiren sosyal medya uygulaması Tiktok tehlikeli akımlarıyla tüm dünyayı şaşırtmaya devam ediyor. Çekilen videoları oluşturma ve paylaşma uygulamasıdır. Bugüne kadar tüm dünyada ilginç ve tehlikeli akımları çıkmış ve çıkmaya devam ediyor. Bazı ülkelerde uygulamaya girişlerde yasaklama getirilmiştir. Aynı zamanda ülkemizde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk birçok uyarıda bulunmuştur.

Tehlikeli Oyun ve Akımlar

Bu akımlar Kafatası kırıcı, tutkalla dudakları yapıştırarak dudak büyütme, tırnak törpüsü ile dişleri törpüleme gibi akımlar tüm dünyada yayılmaya devam ediyor.

tiktok tehlikeli akımlar?

Tiktok kullanıcıları tuz meydan okuması denilen akımda, video çekenler yüksek miktarda tuzu ağızlarına doldurarak başkalarını da teşvik etmektedirler. Bunu gören uzmanlar insanların bu oyuna katılmamalarını öneriyor. Çok miktarda tuz yemenin insan sağlığı için kısa ve uzun vadede kötü sonuçlar doğurabilir diyor. Bu kötü sonuçlar zehirlenme, sodyum seviyelerini yükselterek yoğun susuzluk yaşama, baş dönmesi, mide bulantısı ve kusmalara yol açmaktadır. Tuz aynı zamanda çok tüketilince tansiyona direk etki eder. Tuzdaki sodyum su tutucu olması ve kalbin ihtiyaç duyulan yüksek miktardaki sıvıyı daha pompalamak için daha fazla çalışmasına yol açıyor. Bazı kişilerde nöbetlere kadar yol açabilir, insanı komaya sokabilir ve ölümcül sonuçlarda doğurabilir. Fazla tuz tüketmek, kalp krizi ve inme, yüksek tansiyon, baş ağrısı, böbrek taşları ve böbrek hastalıkları gibi kardiyovasküler rahatsızlıklara yol açıyor.

tiktok tehlikeli akımlar?

Tiktok Tehlikeli Akımlar?, Kafatası Kırıcı akımı çok sayıda genç ve yetişkin hiç güvenliklerini düşünmeden önlem bile almadan çektikleri videoda yaralanıyor yada hayatını kaybediyor. Ciddi sorunlara yol açıyor ve tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Bu tehlikeli oyun 3 kişi ile yapılıyor. 3 kişi yan yana diziliyor. Sağ ve soldaki zıplıyor. Sonra ortadaki kişi zıplıyor ve sağ ve soldakiler zıplayan kişiye çelme takıyor. Ortadaki kişi ise sert bir şekilde yere düşüyor. Bunun sonucu beyin sarsıntısı geçirip ve ölenler oluyor. Bu kafatası kırıcı akımı meydan okuma yolu ile yayılmaya devam ediyor.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir