Tekirdağ’ın İlk Kahvaltı Festivali 2020

Tekirdağ’ın İlk Kahvaltı Festivali 2020 Geliyor! Trakya bölgesinde şimdiye kadar birçok festival düzenlendi. Bu düzenlenen festivallerin birçoğu halen devam etmektedir. Festivallerden birincisi de Tekirdağ Süleymanpaşa’da “BİRİNCİ KAHVALTI FESTİVALİ’ adıyla başlatılacak. Tekirdağın Kiraz Festivali adı altında bir festivali bulunur. Tekirdağ Kahvaltı Festivali, Kiraz Festivali kadar rabet görecek mi? Bizde sizin kadar merak etmekteyiz..

Tekirdağ’ın İlk Kahvaltı Festivalinde Neler Olacak?

Tekirdağ’da gerçekleşecek Tekirdağ Kahvaltı Festivali’nde;

Trakya’nın dört bir yanında üretilen kahvaltılık ürünlerin sergilenip satışa sunulacağı bu festival 5 – 9 Şubat tarihleri arasında 50 adet stand kurulacak.

Tekirdağ ve ilçelerinde üretilen ürünlerin satışı sırasında tamamı yerel sanatçılardan oluşan sahne performansları da yer alacak.

Kurulacak 50 adet standtların 15 tanesinde köylü kadınlar Trakya’nın tarhana, salça, gözleme, manda yoğurdu, bulama, pekmez, bal, zeytin ve zeytin yağları v.s. gibi yöresel kahvaltılık ürünlerini sergileyip satışa sunacaklar.

Tekirdağ Kahvaltı Festivali Nerede Olacak?

Tekirdağ’ın İlk Kahvaltı Festivali 2020

Tekirdağ Süleymanpaşa Kent Meydanı’nda “Tekirdağ Birinci Kahvaltı Festivali” adıyla 5 – 9 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi festivalin tanıtım ve organizasyonunda önemli rol oynarken, Tekirdağ Tarım Daire Başkanlığı da köylü üreticilerin bu festivale davetini sağlayarak önemli bir katkı sağladılar..

Bu festival sayesinde Tekirdağ’ın ekonomik ve kültürel zenginliği açısından çok önemli rol oynayacak. Trakya ve Tekirdağ bölgesinin meşhur kahvaltılıkları bölgede yetişen ürünlerin sergilenmesi halk tarafından merakla bekleniyor. Umuyoruz ki “Tekirdağ Birinci Kahvaltı Festivali” uzun yıllar sürer..

Festivalin Yağ Sponsoru Trakya Birlik, festivaldeki kızartmalar için kullanılacak yağ ihtiyacını karşılayacak…

Bildiğiniz üzere Trakya peynirleri çok meşhurdur.. Trakya bölgesinde üretim yapan sucuk, zeytin peynir ve bazı kahvaltılık ürün firmalarının da katılacağı festivalde bir kıl çadırı kurularak bu çadırda serpme kahvaltı, günlük süt, ıhlamur satışlarıda yapılarak festivale katılım sağlayanlara değişik lezzetler sunulmuş ve tüm ürünlerini tatma fırsatı verilmiş olacaktır.

Diğer blog yazılarımız ve etkinlikler için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir