Stres Altında Zihninizi Nasıl Rahatlatırsınız

Stres Altında Zihninizi Nasıl Rahatlatırsınız? Stress Nasıl Azalır? Stres’imi nasıl geçiririm? Stres’ten kurtulmanın yolları nelerdir?

Hayatınızda olan şeylerden hiç stresli ve bunalmış hissediyor musunuz? Çoğumuz zaman zaman yapıyoruz. Peki Stres Altında Zihninizi Nasıl Rahatlatırsınız? Stres yaşamın normal bir parçasıdır. Bizi tehlikeli durumlardan korumak aslında bir hayatta kalma mekanizmasıdır. Sorun, onu nasıl rahatlatacağımızı bilmediğimizde ortaya çıkar ve stres devam eder.

Burada neden kronik strese sahip olduğumuza bakacağız ve sonra size bazı basit uygulamalarla zihninizi nasıl rahatlatacağınızı göstereceğim. Ne kadar stresli olursanız olun, huzurlu bir zihnin elinizin altında olduğunu göreceksiniz.

Zihninizi Nasıl Rahatlatırsınız

Zihninizi rahatlatmanın ana yararı, stresi hafifletmesidir. Zihninizi sakinleştirerek, duygularınızı daha az bunalmış hissedersiniz, bu da kontrolü kaybediyormuş gibi hissetmenizi sağlar.

Stresten kurtulmak için;

Zihninizi sakinleştirerek, yüksek tansiyon, depresyon ve yorgunluk gibi stresin sağlık sonuçlarından da kaçınabilirsiniz. Huzurlu bir zihin, öfke ve hayal kırıklığını azaltarak ruh halinizi iyileştirecek ve aynı zamanda hayatın sorunlarını ele alma konusunda güveninizi artıracaktır.

Stres’imi nasıl azaltırım? Kafamı rahatlatmak için ne yapabilirim?

Zihninizi nasıl rahatlatacağınız oldukça basittir. Aşağıdaki öneriler iki şeyi başaracaktır:

  • İlk başta zihninizin çok tedirgin olmasını önleyeceklerdir.
  • Zihninizin doğal olarak yerleşmesine izin vereceklerdir.

 Seçiminiz zihninizin ne kadar heyecanlı olduğuna bağlı olacaktır. Çok heyecanlıysa, gözlerinizi birkaç saniyeliğine kapatmak gibi bazı basit önerilerle başlamak istersiniz. Sonra zamanla rahatlamaya başladığınızda, meditasyon gibi daha derin rahatlama için bir şeyler denemek isteyebilirsiniz.

İşte zihninizi nasıl rahatlatacağınıza dair bazı ipuçları;

1. Yatıştırıcı Müzik Dinleyin.

2. Yürüyüşe Çıkın

3. Kendinizle Vakit Geçirin

4. Hayvan Sahiplenin (Kedi ve köpek sahiplenmek stres seviyenizi düşürecektir.)

5. Cep Telefonunuzu Kapatın (Teknolojiden biraz uzaklaşın.)

6. Gözlerini Kapat (Sadece birkaç saniye gözlerini kapat. İsterseniz nefesini bile takip edebilirsiniz. Bu, duyusal uyarımın bir kısmını azaltmaya yardımcı olacaktır.)

7. Gülün, Kahkaha Atın (Gülmek bize ciddi sorunlardan kısa bir ara verir.)

8. Çiçek Koklayın (Çiçekler doğanın sanat eseridir rahatlamanızı sağlayacaklardır.)

9. Biraz Güneş Işığı Alın (Güneş’in muazzam bir sakinleştirici etkisi olabilir. Mola sırasında birkaç dakika dışarı çıkın. Bir bankta oturun, gözlerinizi kapatın ve sadece güneşin sıcaklığının tadını çıkarın.)

10. Pencereden dışarı bakın (Dışarı çıkamıyorsanız, birkaç dakika pencereden dışarı bakmak iyi olabilir. Ağaçlara, kuşlara ve tespit edebileceğiniz diğer herşeye bakın.)

11. Gürültüden uzaklaşın

12. Fiziksel olarak rahatlayın (Fiziksel rahatlama zihninizi sakinleştirmeye yardımcı olacaktır.)

13. Bir Arkadaşınızla Konuşun

14. Meditasyon yapın

15. Spor veya egzersiz yapın (Spor salonuna gerek yok evde de uygulayabilirsiniz.)

Diğer blog yazılarımız için ucretsizkonser.com anasayfamıza ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir