Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu Nasıl Doldurulur?

Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu, öğrencilerin okul dışında tatillerde bireysel olarak katıldığı bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerin yazılacağı bir formdur.

Bu form ile öğrencilerin toplum hizmeti çalışmalarına katılım sağladığını kanıtlamış oluyorsunuz. Bu çalışmalarda performans gösterdiğine veya ürün ortaya koyduğuna ilişkin kurum ve kuruluşlardan aldığı belgedir. Bu belgenin ilgili kurum tarafından doldurulup, onaylanması ve aslının veli tarafından okul müdürlüğüne teslim edilmesi gerekir.

Not: Form’un geçerli olabilmesi için eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Peki bu Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu Nasıl Doldurulur?

İçeriğinde

” Yukarıda kimlik bilgileri verilen öğrencinin, ……………………….tarih ………………………………sayılı sosyal etkinliğe ilişkin yukarıdaki etkinlik bilgilerini onaylıyorum. ……………….. Öğretmen/Eğitmen/Usta Öğretici UYGUNDUR İmza …../…../……. ……………………… Kurum Müdürü İmza ONAY (OKUL) UYGUNDUR ………………………………… ” Şeklinde başlayan istenen tüm bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu Nasıl Doldurulur?

Peki bu “Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu’nun” Neresini Nasıl Dolduracağız?

Öğrenci bilgileri olarak yazan kısımda öğrencinin adı ve soyadı, tc kimlik numara velisi tarafından doldurulacaktır. Geriye kalan kısımları etkinliğe katılacağı kurum tarafından doldurulucaktır.

Bu etkinliklere örnek olarak; Buz pisti, buz hokeyi vb. diyebiliriz..

Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu (Ek-1)

BURAYI TIKLAYARAK 2020 YILINA AİT SOSYAL ETKİNLİK BİLGİLENDİRME FORMUNU İNDİREBİLİRSİNİZ.

Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu (Ek-1) örneği
Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu (Ek-1) örneği 2

Millî Eğitim Bakanlığı, e-okul Yönetim Bilgi Sistemi Sosyal Etkinlik Modülü uygulama kılavuzu gereği öğrencilerin, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından uygun görülen kurum ve kuruluşlarda gerçekleştirdikleri bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler ile toplum hizmeti çalışmalarını ekte yer alan Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu (Ek-1) ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

Bu form teslim alındıktan sonra eğitim öğretim yılı boyunca sınıf/şube rehber öğretmeni tarafından sosyal etkinlik dosyasında saklanır. Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu, Eğitim öğretim yılı sonunda sosyal etkinlik kuruluna tutanak ile teslim edilerek arşivlenmektedir.. 

Diğer blog yazılarımız ve etkinliklerimizden haberdar olmak için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir