5 dk’da Sivilcelerden Kurtulma Yöntemi (10 Yöntem ile Kesin Çözüm)

Sivilce ve akne’ye birçok şey neden olabiliyor. İşte 5 dk’da Sivilcelerden Kurtulma Yöntemi (10 Yöntem ile Kesin Çözüm) Hızlı Kurtulmanın 10 Denenmiş ve Gerçek Yolu ile kesin olarak 5 dakika içinde bu illetten kurtulacaksınız.

Değerli ucretsizkonser.com okurları için özenle hazırladığımız Sivilcelerden Kurtulma Yöntemi‘ni sizlerle paylaşacağız. Sivilce her yaştan insanın karşılaşabileceği bir sorun olabilir. Yüzünüzde büyük, kırmızı bir sivilce ile uyandığınızla o gün neler hissettiğinizi biliyoruz.

Sabah uyandığımda sivilcem çıkmıştı; bakteriler birikmiş olabilir, hemen yastığızı değiştirin!

Ünlü dermatolog Dr. Marina Peredo’nun açıklamasına göre; “Derinizde normalde nem ve yağlama sağlayan yağ bezleri var, ancak stres ve hormon kombinasyonu ile bu sivilce ve aknelerin artmasına neden olur .” demiştir. Bakteriler deride iltihaplanmaya neden olur, bu yüzden lekeler ve akne oluşur. İşte 5 dk’da Sivilcelerden Kurtulma Yöntemi (10 Yöntem ile Kesin Çözüm) ;

Sivilceler Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir? (Evde Çözüm)

1-Ellerinizi yüzünüzden uzak tutun!

Sivilcelerinizi sıkmayın, ellerinizde bulunan bakteriler yüzünden yüzünüzdeki sivilcelerin çoğalmasını istemiyorsanız. Tüm dermotogların ortak uyarısını göz önünde bulundurun ve ellerinizi asla yüzünüze sürmeyin.

2- Çay ağacı yağı ile sivilce tedavisi

Çay ağacı yağı Avustralya’ya özgü Melaleuca alternifolia ağacının yapraklarından elde edilir. Bakterilerle savaşma ve cilt iltihabını azaltma yeteneği ile bilinir. Özellikle çay ağacı yağı, sivilcelere neden olabilecek iki tür bakteri olan P. acnes ve S. epidermidis ile savaşmaya yardımcı olur. Yan etkisi oldukça azdır ancak kuruluk yapabilir.

Sivilce için Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

 1. Bir kısım çay ağacı yağını bir kısmını su ile birleştirin.
 2. Pamuklu çubuk veya temiz bir kulak çubuğunu karışıma batırın ve doğrudan sivilcelere uygulayın.
 3. İsterseniz nemlendirici uygulayın.
 4. Bu işlemi gerektiği gibi günde bir ila iki kez tekrarlayın.

3- Biberiye ve limon yağı ile sivilce ve aknelere son verin

Çay ağacı yağına ek olarak, sivilceleri hızla temizlemeye yardımcı olabilecek antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahip diğer birçok esansiyel yağ vardır. Çay ağacı yağı gibi, bu uçucu yağlar da çok konsantre olur ve doğrudan cilde uygulanırsa tahrişe neden olabilir. Bu sebebten dolayı bu yağları su ile karıştırınız.

4- Yeşil çay ile sivilce tedavisi

Birçok insan sağlığa yararları açısından yeşil çay içiyor, ancak doğrudan cilde uygulandığında sivilceleri yok etmeye yardımcı olabilir.

Yeşil çay, iltihap ve sivilcelere neden olabilecek bakterilerle savaşmaya yardımcı olduğu bilinen flavonoidler ve tanenler içerir.

Sivilce için Yeşil Çay Nasıl Kullanılır?

 1. Yeşil çayı kaynar suda 3-4 dakika demleyin.
 2. Çayın soğumasını bekleyin.
 3. Bir pamuk topu ile yüzünüze uygulayın veya bir sprey şişesi kullanarak üzerine sürün.
 4. 5 dakika veya gece boyunca bırakın ve sonra yüzünüzü su ile durulayın.
 5. Gerekirse günde 1-2 kez uygulayın. Buzdolabında iki haftaya kadar saklayabilirsiniz.

1 Gecede Sivilcelerden Kurtulma Yöntemi

5 Dk’da Sivilcelerden Kurtulma Yöntemi (10 Yöntem ile Kesin Çözüm)

5- Sıcak bir kompres uygulayın

Tamamen doğal yöntem olan ısı, cildinizi yatıştırmaya yarayan güzel bir yöntemdir. Sıcak bir kompres veya buhar kullanarak 5 dakika içerisinde gözenekleriniz açılacak ve yüzünüz temizlenecek bu sayede sivilce ve akneleriniz gidecektir.

6- Yüzünüzü düzenli olarak yıkayın

Yağ, kir ve makyaj yüzünüde vereceğini zararı hayal bile edemezsiniz. Özellikle spor ve dans antremanlarından sonra terleyen suratınızı hemen yıkayın. Sıcaktan terleyecek olan gözeneklerinize kirli tuzlu teriniz nufüs edecek böylelikle sivilceleriniz iyice azacaktır.

7- Makyajınıza ara verin

Güzellik ürünleri akne ve sivilcenin büyümesindeki en yaygın nedenlerinden biridir.

Maalesef lekelerinizi gizlemek için ağır makyaj kullanmak onları fiziksel olarak ortadan kaldırmaz. Bu konuda yüzünüzü temiz tutmak daha önemlidir.

8- Balık Yağı Takviyesini Deneyin

Balık yağları , omega-3 yağ asitleri eikosapentaenoik asit ve dokosaheksaenoik içerir. Araştırmalar, EPA tüketmenin yağ üretimini yönetmeye, sivilceleri önlemeye ve cildin yeterli nemlendirmeyi sürdürmesine yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Sivilcelerden Kurtulmak için Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

Bira mayası, çinko veya balık yağının ağızdan alınması zaman içinde sivilceleri önlemeye ve azaltmaya yardımcı olabilir. Bu takviyeler sivilcelerden hızlı bir şekilde kurtulamayabilir, ancak uzun süreli kullanımlarını değerlendiren çalışmalar büyük umut vaat etmektedir.

9- Elma sirkesi

Organik asitler özellikle elma sirkesi sivilce bakterileri öldürmesinde etkilidir.

10- Süt içmeye ara verin!

İki büyük çalışma, daha fazla süt içen kişilerin daha fazla sivilce eğilimi gösterdiğini, ancak daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

En büyük sivilcelerden kurtulma yöntemleri! (maddeler halinde)

 • Ayrıca stres seviyesi sivilce ve akne çıkmasına neden olmaktadır. Stres yaptıkça daha fazla çıkacaktır. Sakin olun!
 • Aloa vera ile peeling yapabilirsiniz.
 • Sivilceleri yok etme yollarından birisi de aspirindir.. 2 veya 3 tane aspirini ezip biraz suyla karıştırın krem kıvamına gelince yüzünüze sürün 5-10 dakika sonra bol suyla durulayın. Düzenli olarak 2-3 kez kullandığınız takdirde, sivilcelerinizin yok olduğunu göreceksiniz.
 • Bir diş yarımsağı alın, iyice havan gibi bir yerde dövdükten sonra sadece sivilcenin bulunduğu bölgeye sürün. İrin gibi büyük iltihap yapmış sivilceleri yok edecektir. 5 dakika sonra ılık suyla durulayın.

Kısaca; Diğer birkaç ilaç, ciltte elma sirkesi uygulamak, süt alımınızı sınırlamak ve stres seviyelerini azaltmak da dahil olmak üzere sivilce ile doğal olarak savaşmanıza yardımcı olabilir.

Sizler için hazırladığımız Sivilcelerden Kurtulma Yöntemi tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz, geçmeyen ve uzun süren sivilce ve akneleriniz için mutlaka doktorunuzla irtibata geçin.

Diğer blog yazılarımız için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir