Şehirlerarası kargo yasak mı? Başka şehirden kargo gelir mi?

Yetkililerin yaptığı son açıklamalara göre korona virüs pandemisine tedbir almak amacıyla birçok yasak getirildi. Bununla beraber 20 yaş ve altı, 65 yaş ve üstü bireylerin sokağa çıkma yasağı getirildi. Aynı zamanda kronik hastalığı bulunan ve kendini iyi hissetmeyen bireylerin sokağa çıkmaması hakkında uyarılar yapılıyor. İnsanların merak ettiği bir başka konu ise Şehirlerarası kargo yasak mı? Başka şehirden kargo gelir mi? sorusunu internette aratmaya başladılar.

Şehirlerarası kargo yasak mı?

Yetkililerin uyarıları ve yasaklardan sonra kargoları yasaklandı mı? Kargo gönderebilir miyim?

Şehirlerarası kargo yasak mı? Başka şehirden kargo gelir mi?

Şuan için Şehirlerarası kargo yasak değil. Dolayısıyla şimdilik başka şehirden kargo gelebiliyor. Ancak belirli saatler arasında gerçekleşecek.

Kargoların kapalı olacağına dair bilgi henüz yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, “Ülke içinde yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanların bu şehirlerden transit geçişleri devam edecek. 30 büyük şehrimizle Zonguldak’ta başlatacağımız araç giriş çıkışı yasağını ilk etapta 15 gün süreyle uygulayacağız.” şeklinde konuştu.

Şehirlerarası kargo yasak mı? Başka şehirden kargo gelir mi?

Korona Virüsü pandemisi nedeniyle evlerinde olan vatandaşlar hem kargo vermek için hem de kargo alma süreçlerinin devam edip etmediğini merak ediyorlar. Kargoların çalışıp çalışmadığı da merak edilen sorular arasında yer alıyor. Peki kargolar çalışıyor mu? Kargo şirketlerinin çalışma saatleri nedir?

Yurtiçi, MNG, PTT, Aras ve Sürat Kargo çalışma saatlerini sizler için sıraladık.

PTT KARGO AÇIK MI? Ptt Kargo Çalışıyor mu?

Ptt Kargo şubeleri geçici bir süre olarak önlem amacıyla kapatıldı. Fakat internet üzerinden kargo başvurusunda bulunduğunuzda kargonuzu kapınızdan alıp diğer şehirlere taşıyabilmektedir.

Çalışma Saatleri: PTT Kargo, dağıtım saatleri öğlen arası vermeyen şubeler için 08:30 ile 17:00 arasında; öğlen arası veren şubelerde ise 08:30 ile 16:30 arasındadır.

Sürat Kargo Hangi Saatlerde Çalışıyor

Şirket çalışanlarımızın bulunduğu ilin coğrafi konumu ve operasyon el durumuna göre mesai saatleri farklılık gösterebilmektedir.

Doğu illerimizde çalışma saatleri

Hafta İçi: 08:30 – 18:00

Cumartesi: 08:30 – 14:00

Batı illerimizde ise çalışma saatleri şu şekildedir.

Hafta İçi: 09:00 – 18:30

Cumartesi: 09:00 – 14:30

Karantinada Aras Kargo Çalışıyor mu?

Aras Kargo için saat kaça kadar evimden kargo alımı yaptırabilirim?

Aras Kargo şirketi için adresten kargo teslimi için gönderiniz olduğun en geç saat 16:30′ a kadar Aras Kargo şubelerinden haber verebilir ya da hafta içi saat 15:30, cumartesi günleri saat 12:00 ‘a kadar 444 25 52 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak bildirebilirsiniz.

YURTİÇİ KARGO ÇALIŞMA SAATLERİ 

Hafta içi İş Günü

Kargonuzun adresinizden alınmasını istiyorsanız 14.00′ e kadar 444 99 99 Alo Yurtiçi Kargo’yu arayarak bildirebilir ya da 15.30′ a kadar şubelerimize haber verebilirsiniz. Birimimiz iş planına göre talebinize dair bilgilendirme yapacaktır. Kargo görevlimiz adresinize gelecek, yetkili belgesini gösterip “Ambar Tesellüm” fişi vererek kargonuzu teslim alacaktır.

Hafta Sonu

Kargonuzun adresinizden alınmasını istiyorsanız 10.30’a kadar 444 99 99 Alo Yurtiçi Kargo’yu arayarak bildirebilir ya da 11.00’e kadar şubelerimize haber verebilirsiniz. Kargo görevlimiz adresinize gelecek, yetkili belgesini gösterip “Ambar Tesellüm” fişi vererek kargonuzu teslim alacaktır.

Cumartesi günleri “VIP Çeyrek Gün ve VIP Şehir içi” hizmeti sunulmamaktadır. Resmi tatil günleri ve Pazar günleri ise şubeleri kapalıdır.​

Yurtiçi Kargo şubelerine saat kaça kadar kargo teslim edebilirim?

Gönderilerinizi hafta içi 18.00’e ve cumartesi günleri 17.00’ye kadar Türkiye genelindeki 800’den fazla biriminden size en yakın olanına teslim edebilirsiniz.

Karantinada Aras Kargo Çalışıyor mu? gibi diğer blog yazılarımız için anasayfamızı ziyaret edebilirsniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir