Sararan Dişler Doğal Yollarla Nasıl Beyazlatılır?

Herkesin deneyebileceği gülümsemenizi aydınlatmanın birkaç doğal yolu elbette vardır. Birsürü beyazlatma tekniğini kullandığınız fakat olumlu bir sonuç alamadınız mı? En kolay şekilde Sararan Dişler Doğal Yollarla Nasıl Beyazlatılır?

Dişleriniz çeşitli nedenlerden dolayı sararabilir ve renk bozulmasına maruz kalabilir. En önemli nedenlerden bazıları sigara, kahve, çay, şarap, bira ve soda içmektir. Sigara içmek, aşırı alkol ve soda içmek büyük sağlık riskleriyle karşılandığından, öncelikle bunları mümkün olduğunca ortadan kaldırmaya çalıştığınızdan emin olun; basit beyazlatmak için kullanılan malzemeler dişlerinize çok daha fazla zarar verirler. Fakat rahatça sabah fincan kahve / çay içmeniz gerekiyorsa ya da sadece dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız ne yapmalısınız?

Sararan Dişleri Doğal Yollarla Beyazlatmak İçin Neler Yapılır?

1. Karbonat

Karbonat dişlerde tek başına sert olabilir, ancak kimyasal içermeyen doğal beyazlatıcı diş macunlarında bulunan ana üründür (birçok vegan markası da içerir). Dişlerdeki lekeleri çıkarmanın en doğal yollarından biridir ve ağız için doğal bir temizleyicidir. Kabartma tozu genellikle bir diş macunundaki diğer bileşenlerle seyreltilir, bu formda biraz daha güvenli hale gelir, ancak haftada bir kez kabartma tozu ile yapılan su bazlı bir macunu da fırçalayabilirsiniz. 1 çay kaşığı karıştırın. 3 çay kaşığı karbonat. su, bir macun karıştırın ve doğal beyazlatma tedavisi için fırçalayın. Sadece bunu dikkatli bir şekilde yapın ve diş minesini korumak için sadece biraz kullanın.

2. Çiğ Sebzeler Yiyin

Çiğ sebzeler ile doğal olarak dişlerinizi fırçalayın. Dişlerinizi temiz tutmak, beyaz bir gülümsemeyi korumak için önemlidir. Gevrek ve taze yiyecekler, dişlerinizi fırçalamak için diş fırçanız gibi davranır. (daha sonra yine de diş macunu ile fırçalamanız gerekir!) Çiğ sebzeler, ağızlarımızı sağlıklı tutmak için ağızdaki sağlıklı bakteri seviyelerini optimize etmeye yardımcı olur, şeker ve rafine gıdalardan farklı olarak boşluklara ve renksiz dişlere yol açabilir. Elbette dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olmalısınız, ancak havuç, brokoli, kereviz ve biber gibi gevrek yiyeceklerin hepsi işlenmiş gıdalar yerine munch edecek harika yiyeceklerdir.

3. fırçalaman sonra doğal durulama kullanın

Dişleri doğal olarak beyaz tutmanın basit bir yardımcı yolu, onları gün boyunca temiz tuttuğunuzdan emin olmaktır. Yiyecekler dişlerimize ne kadar uzun süre oturursa, ağızda bakteri birikmesi nedeniyle renk değişikliği olma ihtimalimiz o kadar artar. Genel olarak iyi hijyen, ağzınızı temiz tutmanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda doğal olarak beyaz teeht’e yardımcı olur.

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, su veya elma sirkesi ile seyreltilmiş hidrojen peroksitten yapılmış doğal bir durulama kullanın . 1 çorba kaşığı seyreltin. bunlardan herhangi birini 1/4 su bardağı soğuk su ile karıştırın ve 1-2 dakika çalkalayın. Daha sonra ağzınızı sade suyla duruladığınızdan emin olun çünkü elma sirkesi ve peroksit çok temizleyici ve hafif aşındırıcıdır, bu onların sihirlerini böyle çalışır. Tadı sevmiyorsanız, nane takviyesi için bir damla nane yağı kullanmaktan çekinmeyin!

4. Yağ Çekme

Yeni bir sağlık trendi olarak düşünülse de, Ayurveda kültürlerinde uzun yıllardır yağ çekme yapıldı ve ağzın doğal olarak temizlenmesine yardımcı olduğu söyleniyor. Hindistan cevizi yağı, doğal bir anti-bakteriyel yağ olduğu için kullanılacak en üst yağdır. Bu uygulamanın özü, olabildiğince uzun süre yutmadan sabah yağ ile şişirmek. Sadece bir çay kaşığı yağa ihtiyacınız var. Daha sonra yağı tükürün ve uygun şekilde fırçalayın.

5. Doğal Diş Macunu

Dişlerinizi beyazlatmanın bir başka basit yolu doğal bir diş macunu yapmaktır. 1/2 bardak hindistancevizi yağı kullanın ve 1/4 bardak doğal kabartma tozu ve birkaç damla nane özü ekleyin. Tüm bunları karıştırın ve bir mason kavanoza koyun. Bu, birçok insanın kullandığı harika bir doğal diş macunu ve doğal olarak dişlerinizi beyaz tutmanıza yardımcı olabilir. Yan fayda olarak yüz ovma olarak da kullanabilirsiniz!

Sararan Dişler Doğal Yollarla Nasıl Beyazlatılır? gibi diğer blog yazılarımız için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir