Online Koronavirüs Testi Nasıl Yapılır?

Koronaya karşı tam önlem amaçlı evden çıkmadan online bir test imkanınız var. T.C Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan internet sitesi üzerinden online bir şekilde testi gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki Online Koronavirüs Testi Nasıl Yapılır? Hangi siteden online koronavirüs testi yapılıyor?

Koronavirüs Testi Nasıl Yapılır?

T.C Sağlık Bakanlığı’nın sitesine buraya tıklayarak sizde online bir şekilde test yapabilirsiniz. Eğer kendinizde veya bir yakınınızda koronavirüsü olduğunu düşünüyorsanız soruları cevaplayınız.

Sağlık Bakanlığı’nın sitesinde yazdığı gibi sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

İlk olarak Giriş bölümünden T.C Kimlik Numaranızı, Baba Adı, Doğum Yılı ve Telefon Numaranızı (başında sıfır olmadan) girip güvenlik butonunu doldurup devam et basınız.

Ardından sağlık sektöründe çalışıp çalışmadığınız soruluyor. Son 14 günde en uzun süre bulunduğunuz şehir? Daha sonra altta bulunan sizde bulunan hastalıklardan varsa olan hastalığınızı işaretliyorsunuz yoksa boş bırakın. Devam et’e basın.

Devam et dedikten sonraki sorular:

  • Son 14 gün içerisinde seyahat ettiğiniz ülke varsa listeden seçiniz şeklindeki soruyu dolduruyorsunuz.
  • Son 14 gün içerisinde herhangi bir sağlık merkezinde bulundunuz mu?
  • Son 14 gün içerisinde solunum yolu hastalığı (nezle,grip, zatürre vb.) olan birisi ile temasınız oldu mu?

Dedikten sonra size ortalama bir test sonucu sunuluyor.

Online Koronavirüs Testi Nasıl Yapılır? gibi diğer blog yazımız için anasayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir