Online Fotoğraf Sergisi (Mükemmel Fotoğraflar)

Dünya’nın dört bir yanında bulunan müze ve turistik yerlerdeki bu fotoğraflar artık online bir sergiye dönüştürüldü. Evden çıkmadan kendinizi sergideymiş gibi hissedeceksiniz. Online Fotoğraf Sergisi sayesinde evinizden hiç çıkmadan birbirinden mükemmel fotoğraflar ile keyif almaya bakın.

Online Fotoğraf Sergisi Sitelerin Listesi

Sizler için hazırladığımız Online Fotoğraf Sergisi Sitelerinden alıntılar ve linkler mevcut. Birbirinden güzel müzelerde bulunan sergilere hızlıca göz atalım.

Sessizliği Kırmak: Washington, DC’de On dokuzuncu Yüzyıl Hindistan Heyetleri

online fotoğraf sergisi
Online Fotoğraf Sergisi Sitelerin Listesi

Sessizliği Kırmak , 1858-1867 Yerli Amerikan delegelerinin ABD hükümetine gönderdiği McClees Galerisi ve Washington DC’deki Addis Stüdyosu tarafından çekilen bir dizi fotoğrafı inceler. Sergi, bu ziyaretlerin bağlamını, tasvir edilen bireylerin kimliklerini ve bu tür fotoğrafçılığın, Yerli Amerikalı’nın ikonik bir imajını şekillendirmede, yirminci yüzyıla kadar devam eden bir imajı ve bazı açılardan kullanımını araştırıyor. hala hayatta.

Bu bağlamda, birçok kabile, anlaşma müzakereleri yürütmek, mevcut anlaşmalara uymak veya Hindistan ajanları veya diğer devlet ve federal makamlarla olan anlaşmazlıkları çözmek için Washington DC’ye delegasyonlar gönderdi. Washington’a resmi diplomatik delegasyon olarak, bu delegeler hükümet yetkilileriyle görüşmeleri sırasında fotoğraflandı. Kabile delegeleri yerel diplomatik kıyafetlerinde veya Anglo kıyafetlerinde fotoğraflandı.

Saha Fotoğrafçılığı: Irak Bataklık Arapları, 1934

online fotoğraf sergisi
Şeyh Fālih ‘Al-S’aihūd

1934 yılının Nisan ayında, fiziksel antropolog Henry Field (1902-1986), bölge halkına antropometrik bir araştırma yürütmesi için Irak’a bir sefer başlattı. Şikago’daki büyük mağaza Marshall Field’ın amcası Field’ın amcası tarafından desteklenen keşif, Irak’ın üst ve alt Dicle-Fırat bölgesindeki kabileler arasında dört buçuk ay saha çalışması yürüttü. Ekip iki antropolog, bir fotoğrafçı, bir dilbilimci, bir taksidermist, bir böcekbilimci ve bir çevirmen içeriyordu. Ekip üyeleri fotoğraf çektiler, insanların ve peyzajın fiziksel ve kültürel özelliklerini kaydettiler ve botanik, jeolojik ve zoolojik örnekleri topladılar. Keşif malzemesinin büyük kısmı Şikago’daki Saha Müzesi’nde olmasına rağmen, keşif üyeleri Bağdat’taki Irak Müzesi’nin arkeolojik koleksiyonuna da bağışta bulundu.

İşte Online Müze ve Sergiler ;

Harvard Üniversite’nin internet sayfasında bulunan hiç biryerde görmediğiniz sergi fotoğrafları: https://www.peabody.harvard.edu/all-exhibitions/54

Dünya Fotoğrafçılık Örgütü’nün Galerisi: https://www.worldphoto.org/galleries

Verdiğimiz linkleri ziyaret ederek fotoğraflara evden adeta bir sergi veya müzedeymiş hissi alacaksınız. Bu fotoğrafların her birinin bir hikayesi bulunuyor okumadan geçmeyin ayrıca karantinadayken evde canınız sıkılıyorsa karantinayken evde neler yapılır? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir