Online Doktor Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Online Doktor Görüşmesi Nasıl Yapılır?, tüm dünyayı etkisi altına almış ve bu günlerde yaşadığımız koranavirüs sebebi ile hastaneler hastalarına hizmet sunmaya devam ediyor. Hastalar doktora gitmeden muayene olabilecek. Ayrıca sistemle reçete yazılabilecek. Böylece bu sistem hastayı fiziksel muayene etmeden yüzde 70 teşhisini koyabilecektir. Bu uygulama dünyanın çeşitli yerlerinde kullanılmaktadır. İnternet üzerinden görüntülü arama ile yüz yüze görüşülebilecek. Bir ihtiyaç halinde hastaneye gidemediğinizde veya gitmek istemediğinizde gibi durumlarda faydalanabilecceksiniz. Doktorlar hastalarına online olarak bilgisayar, tablet, telefonlardan sesli arama, video veya mesaj yolu ile hizmet vermektedir. Doktor ve hasta birbiri ile mesafe tanımadan veya zaman kısıtlaması olmadan görüşebiliyor. Hastalar evde, seyehatte, yurtdışında veya doktor bulamadığı bir yerde online hizmetten yararlanabilecek. Hastalar telefon, bilgisayar ve tablet gibi kanallar üzerinden binlerce doktora ulaşabilecek. Böylece hastada doktorda rahat oluyor.

Online Görüşme İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Doktorunuz ile online görüşme yapmak için randevunuz için bağlı olduğunuz hastane veya istediğiniz bir hastanenin internet adresi üzerinden online başvuru yapabilirsiniz. Online başvuru yaptıktan sonra size en kısa sürede dönülecektir. Ayrıca internet sitesi üzerinden çağrı merkezlerinide arayabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden yaptığınız başvuru sonra sizi arayarak randevunuzu organize edip bilgi verilecektir.

Online Görüşme Süreci Nasıl Olur?

Normalde online görüşmede stantard süre 15 dakika gibi bir süreden oluşuyor. Ancak bu süre doktorunuz tarafından uzatılabilir. Randevuyu aldığınız saatin 15 dakika öncesinden hazır olmalısınız, geçmiş bir tatlil sonuçlarınız ile görüşmeye hazırlanmalısınız. Her zamanki gibi hasta ve doktor mahremiyeti nedeni ile görüntülü veya sesli konuşması görüşmler kayıt altına alınmayacak. Hastada kayıt alırsa bu bir yasal işlem olmaz.

Online Görüşme Kapsamı Dışında Kalan Durumlar Neler?

Tabikide bu uygulamadan yararlanalımayacak durumlar var. Kaza, ani gelişen hastalık, beyin ve omurilik yaralanmaları, bilinç kaybı, travmalar, göğüns ağrısı, üst düzey yanıklar, kusma ve benzeri sorunlar yaşarsanız bu hizmet dışında kalır. Tıbbi müdahale gerektiren acil durumlar hizmet dışında kalıyor.

Görüşme Saatinde Hazır Olmadığınızda Ne Olur?

Eğer randevu saatiniz gelirse size söylenen saatte hekimizin sizi aradığınızda açmaz veya cevaplayamazsanız hazır bulunmazsanız hizmetten vazgeçmiş sayılırsınız ve iptal olur. Böyle bir durumda ücret iadesi yapılmıyor.

Görüşme ve Bağlantı İçin Ne Gerekli

IOS, Android veya windows işletim sistemi olan ve ön kamerası olan herhangi bir telefon olabilir. Kamera veya ses sıkıntısı olmayan uygun bir bilgisayar ve kaliteli bir görüşme için intertenizinde iyi olması yeterli olacaktır.

Online Görüşme Yaptıktan Sonra Kontrol Muayene İçin Hakkınız Var Mı?

Normal hastanede olduğu gibi 10 gün içinde bir görüşme hakkınız bulunuyor. Doktorunuz bu durumla ilgili sizi bilgilendirecektir. Kontrol randevusu içinde çağrı merkezlerinden kontrol edip alabilirsiniz.

Ödeme İşlemi Olursa Nasıl Gerçekleşir?

Online görüşme işleminde çağrı merkezleri ile yapacağınız görüşmede gerekeli bilgiler size verelicektir. Aldığınız hizmetin bedelini EFT, havale veya mail order ile güvenli bir şekilde ödeme yapabileceksiniz. Randevunuzu 2 saat öncesine kadar herhangi bir ödeme yapmadan iptal edebilirsiniz. En geç 2 saat öncesinden çağru merkezine bildirmelisiniz.

Online Doktor Görüşmesi Nasıl Yapılır? sizler için yazdık. Hastaneye doktora gitmeden de işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir