Müzekart Nereden Nasıl Alınır? 2020

Müzekart satın almak isteyenler, Müze kart basım istasyonlarından, Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi olması şartıyla 1-2 dakika içinde Müzekartlarını alabilirler. Ayrıca isterseniz Müze kart resmi web sitesini ziyaret ederek istenen bilgileri eksiksiz girerek kredi kartıyla Müzekart alabilirsiniz. Web sitesindeki siparişlerde aynı anda en fazla 10 adet kart satın alabilirsiniz ve tabikii toplam tutar 1200 TL’yi geçmemek şartıyla. . Müzekart Nereden Nasıl Alınır? 2020

müze kart nasıl alınır ? 2020

MüzeKart Nerelerde Geçerlidir?

müzekart yenileme ücreti var mı?

MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bağlı olan tüm müzeleri 1 yıl boyunca ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Satın alındığı gün itibaren geçerli olan Müze Kartın bir yıllık ücreti 70 TL’dir. Fakat MüzeKart, Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı, Efes Örenyeri içerisinde bulunan Yamaçevler ve Göreme Açıkhava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise’de geçerli değildir. Belirtilen bu yerler için ayrıca bilet almanız gerekmektedir.

MÜZE KART YENİLEME ÜCRETİ? 2020

Bir sene geçerli olan müzekartlar süresi bittikten sonra yenisi ile değiştirilmedir. Süresi biten müzekartların süresinin uzatılması mümkün olmadığından kişiler tarafından yeniden başvuru yapılmalıdır.

MüzeKart Olmadan Ücretsiz Ziyaret Edebilirmiyim?

MüzeKart sahibi olmayan kişiler sadece kanunen belirtildiği üzere “18 yaş ve altındaki T.C Vatandaşları gençler ve çocuklar ile bu yaş grubundaki öğrenci gruplarına refakat eden öğretmenler” kimlik göstermek suretiyle Müze ve Örenyerlerine ücretsiz girerler.

Müzekartım Kayboldu Ne Yapmalıyım? 2020

Malesef bunun için hiçbir şey yapılamamaktadır, fakat üzülmeyin MüzeKart sahibi dışında kullanılamaz. Tekrardan Müzekart satın almak zorundasınız bunu için en yakın MüzeKart istasyonlarından veya MüzeKart web sitesinden online olarak yeni bir MüzeKart satın almalısınız.

Müzekartım Yanımda Değil Yinede Girebilirmiyim?

Müze Girişlerinde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönerge kapsamında müzekart ibrazı şartı ile müze girişleri sağlanmaktadır. İlgili çalışmalar Bakanlık tarafından yürütülmektedir.

Geçici Müzekart Nedir? 2020

Müzekart ile aynı olanakları sunan geçici kart Müzekart basım istasyonu olmayan illerdeki müzelerden temin edilebilir ve alındığı tarihten itibaren bir yıl boyunca geçerlidir. Bu kartı isterseniz Müzekart Basım İstasyonlarından asıl Müzekarta dönüştebilirsiniz.

Diğer blog yazımılarımız için anasayfamızı ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir