Louvre Müzesinde Sanal Tur Yap – Ücretsiz Sanal Tur

Louvre Müzesini evden online olarak gezmek ister misiniz? Canınız her sıkıldığında dolasıya gezebileceğiz Louvre Müzesinde Sanal Tur Yap – Ücretsiz Sanal Tur için yazımızı geçelim.

Online ve bazı bölümlerini ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz müzelerden birisi de Louvre Müzesidir. Louvre, dünyanın en ünlü müzelerinden biridir ve dünyanın en ünlü sanat eserlerinden Mona Lisa’ya ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca 1870 yılına kadar Fransız devlet başkanlarına ev sahipliği yapmıştır.

Bu sıkıcı günlerden bir nebze uzaklaşmak için Louvre Müzesi sanal tur ile müzenin sergi odalarını ve galerilerini gezebilirsiniz. Louvre sanal tur sayesinde manzara ve tarihi sergilerin tadını çıkarın.

Louvre Müzesinde Sanal Tur

Louvre Müzesi Ücretsiz Sanal Turu
Louvre Müzesi Ücretsiz Sanal Turu

Louvre, 1792 yılında kurulan, şimdi dünyanın en çok ziyaret edilen müzesidir. Dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi dünyanın en ünlü resimlerinin ve heykellerinin yer almasıdır.

Onlarca belki yüzlerce tarihi eserin bulunduğu müzede Mısır eski kalıntılarından tutun Mona lisa tablosuna kadar birçok eser bulunuyor. Tabii ki ziyaretlerin birçoğu Da vinci’nin Mona Lisa adlı tablosundan dolayı geliyor. Fakat birçok insanın bilmediği Mona Lisa’dan bile değerli tablo ve kalıntılar bulunmaktadır.

Ek olarak Louvre müzesi içerisinde Batı ve Doğu Avrupa, Mısır ve İslam eserlerinin, heykel ve resimlerinin bulunduğu galeriler de mevcuttur.

Louvre Müzesinin Tarihi

Louvre Müzesi ilk olarak 12. yüzyılda kale olarak yaptırılmış, 14. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar ise kraliyet sarayı olarak kullanılmış. Ardından 1793 yılında Kraliyet Ailesi Versailles Sarayı’na taşınınca binada bulunan 537 adet eserle müze olarak halka hizmet vermeye başlamıştır. Dışındaki cam duvarlar ise 1993 yılında eklenmiştir.

Louvre Müzesinin Tarihi
Mona Lisa tablosunu ziyaret edin.

Gezmeye doyamayacağınız dünyanın en popüler müzesi evinize kadar gelmişken bu aktiviteyi kaçırmayın derim. Can sıkıntınız azalırken kültürleneceksiniz de.. Dilerseniz karantinada yapılacak şeyler veya can sıkıntısına ne iyi gelecek şeyler adlı yazımıza da ziyaret edebilirsiniz.

Peki Louvre Müzesinde Sanal Tur Yap – Ücretsiz Sanal Tur Nasıl yapabiliriz?

Lafı çok uzatmadan bu müzeyi sizinle paylaşalım. Keyifli turlar diliyoruz, ayrıca gördüklerinizi ve deneyimlediklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Yorum olarak yazarsanız seviniriz 🙂 Gerçekten görülmeye değer birçok eser var. Bu eserler sizin tarihi yıllara götürecek.

İşte Louvre Sanal Turu için link: https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne

Louvre Müzesinde Sanal Tur Yap – Ücretsiz Sanal Tur gibi diğer blog yazılarımız için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sanal turun keyfini çıkartın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir