Kürtçe Etkinlikler 2020, Kürtçe Konserler

2020 yılında da kürtçe etkinlikler, konserler ve kürtçe kültür sanat etkinlikleri devam edecek. Kürtçe tiyatro, sanat, halk oyunları hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2020 yılındaki Kürtçe Etkinliklerin bazıları şunlardır;

Minas Ceylin Konseri 2020

Kürtçe Etkinlikler 2020 Kürtçe Konserler 2020

Minas Ceylin Kimdir? Minas Ceylin En Yakın Konseri

11 Şubat 2020 Salı Günü Saat 21:00’da Beşiktaş If Performance Hall’da ilk albümünün konserini gerçekleştirecek olan Minas Ceylin tüm sevenlerini bekliyor. İlk albümü “Kaybolursam Şarkı Söyle”nin lansman konserini 11 Şubat’ta İstanbul IF Performance Hall Beşiktaş’ta gerçekleştirecek.

Yer: If Performance Hall Beşiktaş

Ücret: 45.00 TL

Adres: Cihannüma Mah. Has Fırın Cad. Akmaz Çeşme Sok. No:26 (BKM Karşı Sokağı) Beşiktaş İstanbul

Nasıl Giderim: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları www.biletix.com ‘dan ve mekanın gişesinden satın alabilirsiniz.

Not: Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. Etkinlik düzeni ayaktadır. Belirtilen saat kapı açılış saatidir.

Konuk Sanatçılar:
Burcu Tatlıses
Mahmut Çınar
Esin İris ve Feraner
Deprem Gürdal

Peki Minas Ceylin Kimdir?

2018 ve 2019 yılında yayınladığı teklilerle müzikseverlerle buluşan Minas Ceylin, bir süredir beklenen ilk albümü ‘’Kaybolursam Şarkı Söyle’’yi yayınladı.

2017 yazında köklerini aramak için yolculuğa çıkarak Orta Anadolu’yu, Doğu Anadolu’yu, Azerbaycan’ı, İran’ı ve Ermenistan’ı gezen müzisyen, albümdeki tüm şarkıları bu yolculuk sırasında farklı şehirlerde ve farklı coğrafyalarda yazarak döndü.Otobiyografik bir albüm olma özelliğini taşıyan albüm, Minas’ın Ankara’da doğumundan başlayarak şu ana kadar hayatına dokunan insanları, yolları ve hikayeleri konu alıyor.

Ankara’da doğan Minas’ın dünyaya gelişiyle açılıyor ve kendi içinde bölümlere ayrılarak dinleyiciyi bir hikayeye ortak ediyor. Sadece etkilendiği ve kendisinde emeği olan insanların olduğu albümde, müzikal yolculuğunda kendisine çok destek veren Burcu Tatlıses ve Mahmut Çınar ile birlikte söylediği iki şarkı yer almakta. Çocukluğundan itibaren Nazan Öncel’in müziğinden de etkilenen Minas’ın albümün ilk şarkısında Nazan Öncel’e gönderme yaparak yazdığı ‘’Ne Güzel’’ şarkısı yer almakta.

Köklerinde olan her şeyi kazan… Cinsel kimliğiyle, etnik kimliğiyle, yüzleşen bu otobiyografik albümde Türkçe sözler, Ermenice konuşmalar ve Kürtçe yakarışlar bulacaksınız…

Bajar Konseri 2020

Kürtçe Etkinlikler 2020, Kürtçe Konserler 2020

Bajar Kimdir? En Yakın Bajar Konseri 2020

15 Şubat 2020 Cumartesi günü saat: 22:00 ‘de Bajar Koma Sahnesi’nde!

Konser Tarihi: 15 Şubat 2020 Cumartesi

Kapı açılış saati: 22.00’da

Konser ücreti: Tam 56.50 TL İndirimli 46.50 TL

Yer: Koma Sahnesi

Adres: Hasanpaşa Mah. Derici Zeynel Sokak No: 15/A Kadıköy İstanbul

Nasıl Bilet Alırım: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları www.biletix.com’dan ve mekanın gişesinden satın alabilirsiniz.

Bajar Kimdir?

Metropol hayatındaki karşılaşmaların doğal sonucu olan melezliği müziğine döken Bajar; Kürtçe güftelerin yanı sıra Türkiye’deki ortak yaşam kültürünün doğal bir sonucu olan Türkçe ve iki dilli çalışmalarla da projenin kültürel çoğulcu yönünü vurguluyor. Protest üsluba değer veren Bajar; günümüzde gettolaşma, kültürel hiyerarşinin neden olduğu ayrımcılık, yeni kültürel normların gündelik ilişkilerdeki izleri gibi birçok meseleyi dinleyicileriyle paylaşıyor.

İndirimli biletler Öğrenci ve 65 yaş üstü katılımcılar için geçerlidir. Etkinlik girişinde öğrenci kimliği kontrolü yapılacaktır.

Kardeş Türküler Konseri 2020

Kardeş Türküler Konseri 2020 Kürtçe Konserler

Kardeş Türküler Kimdir? Kardeş Türküler En Yakın Konseri 2020

Kardeş Türküler Konseri 26 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salonu’nda gerçekleşecektir. Kardeş Türküler bu konserine tüm sevenlerini bekliyor. Kardeş Türküler, 26 Şubat’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde sevenleriyle buluşuyor.

Konser Tarihi: 26 Şubat 2020 Çarşamba

Kapı Açılış: 20:30

Konser Ücreti: 1. Kategori – 113.00 TL 2. Kategori – 101.75 TL 3. Kategori – 90.50 TL

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salonu

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No: 11 CADDEBOSTAN Kadıköy İstanbul

Nasıl Bilet Alırım: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktalarından, www.biletix.com’dan ve mekanın gişesinden satın alabilirsiniz.

Kardeş Türküler Kimdir?

25 yıldır konserlerinde, Anadolu’nun farklı kültür, inanç ve inanışlarını tanıtmanın yanı sıra, çok farklı kültürdeki insanları bir araya getiren Kardeş Türküler, kardeşlik ve kaynaşma ortamı oluştururken, ön yargı ortamının yıkılmasını sağlıyor. Türkçe, Kürtçe, Ermenice, Arapça, Rumca, Süryanice ve daha birçok dildeki geleneksel türkülerden oluşacak bu keyifli konser, Anadolu ve çevresinde yaşayan farklı dil ve inançlara sahip halkların şarkılarını, kendi kültürel bağlamlarını dikkate alarak, orijinal dilleriyle yorumlayan Kardeş Türküler’in engin vizyonuyla hayat bulacak. Çok geniş bir coğrafyada kardeşlik, barış ve bir arada yaşama arzusunu söyledikleri türküler ile her zaman dile getiren Kardeş Türküler, 25 yıldır barış için söylediği şarkıların en güzel örneklerini seslendirecek.

Aynur Doğan Konserleri 2020

Aynur Doğan Konserleri 2020

Aynur Doğan Kimdir? Güneşin Kadınları: Aynur Doğan 2020 Konserleri

Kürtçe müziğin uluslararası alandaki önemli temsilcilerinden Aynur Doğan; uzun bir aradan sonra İstanbul’a geliyor ve “Güneşin Kadınları” serisi kapsamında, 26 Şubat’ta Babylon’a konuk oluyor!

2020 yılında gerçekleşecek tüm Aynur Doğan Konserleri için tıklayınız.

Konser Tarihi: 26 Şubat 2020 Çarşamba

Konser Başlama Saati: 21:30

Yer: Babylon

Konser Ücreti: Ayakta Tam – 90.00 TL Öğrenci – 50.00 TL

Adres: Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Birahane Sokak, Bomonti Şişli İstanbul

Nasıl Bilet Alırım: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, biletix.com’dan ve mekanın gişesinden satın alabilirsiniz.

Aynur Doğan Kimdir?

Özgün sesi ve yorumlarındaki ustalığıyla Kürt halk müziğine yön veren isimlerden Aynur Doğan, 2002’den bu yana Seyir, Keçe Kurdan, Nûpel, Rewend, Hevra ve Hawniyaz albümlerini yayımladı. YO-YO MA ve Silk Road Ensemble, Kayhan Kalhor, Javier Limon, Salman Gambarov, Cemil Qoçgiri, Quator Voce, Sertab Erener, Ajda Pekkan, Mercan Dede, Nerderland Blazers Ensemble ve Morgenland All Star Band gibi önemli müzisyenlerle sahne aldı ve ortak projelere imza attı. Folk Roots (fRoots), The London Times, The Guardian, El Pais, FAZ ve Sons gibi dünyaca ünlü dergi ve gazetelerden övgü toplayan başarılı müzisyen; Avrupa’nın birçok televizyon ve radyo programının da konuğu oldu. Yavuz Turgul ve Fatih Akın ile ortak çalışmalarda bulunan Aynur Doğan’ın; 2014 yılında yollarının İstanbul’da kesiştiği Yo-Yo Ma ve Silk Road Ensemble ile beraber verdiği performansı, Oscar ödüllü dünyaca ünlü yönetmen Morgan Neville’in yönettiği “The Music of the Strangers” filminde yer aldı. 2017’de Berklee College of Music’e bağlı “Akdeniz Müzik Enstitüsü” tarafından “Akdeniz Müziği Ustası Ödülü”nü aldı. Avrupa’nın birçok şehrinde festivallerde yer alan ve konserler veren Aynur Doğan, kariyeri boyunca “world music” listelerinin başına yerleşti. Özgün sesi ve yorumlarındaki ustalığıyla Kürt halk müziğine yön veren isimlerden Aynur Doğan, 2002’den bu yana Seyir, Keçe Kurdan, Nûpel, Rewend, Hevra ve Hawniyaz albümlerini yayımladı…

Hozan Beşir Konserleri 2020

Hozan Beşir Konserleri 2020, Hozan Beşir Kimdir?

Hozan Beşir Konserleri 2020,Hozan Beşir Kimdir?

Hozan Beşir, 2 Mart 2020 Pazartesi günü saat 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi sahnesinde sizlerle olacak..

Konser Tarihi: 2 Mart 2020 Pazartesi

Konser Saati: 20:30

Konser Ücreti: 68.00 TL

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Adres: Bahariye Cad. No: 39 Bahariye Kadıköy İstanbul

Hozan Beşir Kimdir?

1973 yılında Diyarbakır’da doğmuş aslen Erganili dokuz çocuklu bir ailenin ikinci çocuğudur. İlköğretim, Ortaöğretim ve Lise eğitimini Diyarbakır’da yapmıştır. Dicle üniversitesi ve Van 100. yıl Üniversitesinde; Maden Mühendisliği, Kimya (Fen ve Edebiyat Fakültesi’nde) ve Anestezi Teknikerliği bölümlerini okumuş, fakat şartların etkisiyle Anestezi Teknikerliğini bitirmiştir. Asıl mesleği anestezi teknikerliğidir. 1997 senesinde eğitimi bitmek üzere iken babasını kaybeden Beşir’in annesi ev hanımıdır. 

Hozan Beşir evli ve dört çocuğu bulunmaktadır. Diyarbakır’da yerel olarak tanınan Hozan Beşir, bölgede beğeni toplayan “Elfida” adlı bestesiyle hayran kitlesini artırmış, sosyal medyada Elfida adlı bestesinin popülerleşmesiyle Türkiye ve Avrupa’da tanınmış ve hayran kitlesi genişlemiştir. Hozan Beşir genellikle popüler olan Türkçe, Kürtçe ve Zazaca şarkıları kendisine has yorumuyla elektro bağlama çalarak söylemektedir.

Kardeş Türküler Mart 2020 Konseri

Kardeş Türküler Mart 2020 Konseri

Kardeş Türküler Mart 2020 Konseri;

12 Mart 2020 Perşembe günü saat 20.30 Mall of İstanbul MOİ Sahne’de gerçekleşecek olan Kardeş Türküler konseri sizlerle olacak.

Konser Tarihi: 12 Mart 2020 Perşembe

Konser Saati: 20:30

Konser Ücreti: Protokol – 168.00 TL 1. Kategori – 112.00 TL 2. Kategori – 101.00 TL 3. Kategori – 89.75 TL

Yer: Mall of İstanbul MOİ Sahne

Adres: Mall of İstanbul AVM, Kat: 4 Başakşehir İstanbul

Kardeş Türküler Kimdir?

25 yıldır konserlerinde, Anadolu’nun farklı kültür, inanç ve inanışlarını tanıtmanın yanı sıra, çok farklı kültürdeki insanları bir araya getiren Kardeş Türküler, kardeşlik ve kaynaşma ortamı oluştururken, ön yargı ortamının yıkılmasını sağlıyor. Türkçe, Kürtçe, Ermenice, Arapça, Rumca, Süryanice ve daha birçok dildeki geleneksel türkülerden oluşacak bu keyifli konser, Anadolu ve çevresinde yaşayan farklı dil ve inançlara sahip halkların şarkılarını, kendi kültürel bağlamlarını dikkate alarak, orijinal dilleriyle yorumlayan Kardeş Türküler’in engin vizyonuyla hayat bulacak. Çok geniş bir coğrafyada kardeşlik, barış ve bir arada yaşama arzusunu söyledikleri türküler ile her zaman dile getiren Kardeş Türküler, 25 yıldır barış için söylediği şarkıların en güzel örneklerini seslendirecek.

Ze Tije Mart 2020 Konseri

Ze Tije Mart 2020 Konseri

Uzun bir aradan sonra Ur adındaki ikinci albümüyle karşımıza çıkan Ze Tîje (Güneş Gibi) müzik grubu Koma Sahne’de konser verecek!

Ze Tije grubu kendi bestelerinden oluşan şarkılarını Kürtçe, Türkçe ve Zazaca dillerinde seslendirmektedirler.

Grup Üyeleri (Ters Alfabetik Sırayla)
Serhat Ayebe
Gamze Yılmazel 
Ali Doğan Gönültaş
Adnan Akdağ

Tarih: 14 Mart 2020 Cumartesi

Saat: 21:00

Ücret: 1. Kategori – 39.50 TL

Yer: Koma Sahnesi

Adres: Hasanpaşa Mah. Derici Zeynel Sokak No: 15/A Kadıköy İstanbul

Diğer Kürtçe Etkinliklerimiz ve blog yazılarımız için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir