Köpekleri Dolaştırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Köpekleri Dolaştırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler, bildiğimiz üzere köpeğinizi gezintiye çıkardığınızda dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken birçok konu var. Her kadar bilinmese de köpek gezdirmek görüldüğü kadar kolay değildir. Köpeklerin ev dışında yani dışarıda aktiviteler dolaştırma ve oyun faaliyetleri bulunuyor. Köpeklerin yeri bir başkadır. Evcil ve sadık dostlardır. Irk farklılıklarıyla evimizde baktığımız dostlarımızın ev dışında da ihtiyaçları oluyor. Biz sizlere dikkat etmeniz konuları yazdık.

Köpekleri Gezdirirken Dikkat Etmeniz Gereken 11 Kural

1- Beslediğiniz cins hangi ırk veya boyda olursa olsun insanların kadim ve sadık dostu köpekler kesinlikle ev dışında gezdirilmelidir. Bu konu sadece tuvalet ihtiyacı olarak düşünmeyin. Fiziksel aktiviteleri olarak çok önemlidir.

2- Ev ortamındaki mutluluğu, beslenme ve sevgi ile enerhi dolarlar. Bu durumda evinizde istenmeyen enerji patlamaları yaşayabilirler. Bu durumla karşılaşmamak için köpeğiniz düzenli olarak gezdirmeye çıkarmalısınız.

3- Köpeğinizi gezdirdiğiniz alanda çok önemlidir. Gezdirdiğiniz ortam hijyenliği açısında hem sizin hemde köpeğiniz için daha eğlenceli şekilde kullanması için önemlidir.

4- Köpeğinize dışarıda hakim olabilmeniz için veya bir şeyler öğretilmeniz için ödül mamaları ve köpek kurabiyeleri size yardımcı olacaktır.

5- Önemli konulardan biri ise siz köpeğinizi dolaştırırken dışarıdaki köpekler bölgelerini savunmaya geçecektir. Bu konuda köpeğinizin eğitimli olması gerekir. Kedilerde köpekler gibi alancı ve savunmacıdır.

6- Eğer imkanınız bulunuyorsa köpeğinizi uygun parklarda dolaştırın. Böylece bu alanlarda evcil köpeğini dolaştıranlar ile tanışabilir ve köpeklerinizinde dostluklar kurmasını sağlayabilirsiniz.

7- Köpek parklarının en iyi özelliklerinden biri ise çocuk ve diğer hayvanların olmamasıdır. Ne kadar insanlara alışkın bir köpeğiniz olsada kıskançlıklar yapabilir ve oyunları abartabilirler.

8- Köpeklerin ırk gereği ve farklı boylarda olması gibi durumda tedirginlik yapmanıza ve çekinmenize gerek yoktur. Köpekler birbirleri ile anlaştıklarında boyutların önemi olmaz.

9- Köpeklerinizin karşılaştığı bazı durumlar olabilir. Sokak köpekleri, kediler diğer insanlardan aldıkları korku enerjileri köpeğinizin hırçınlaşmasına yol açabilir. Böyle bir konuda en önemlisi tasmadır.

10- Köpeklerinizi gezdirirken sağlık konularına da dikkat edin. Dış paraziter yapılar her yerde olabilir. Gerekli tedbirleri dolaştırmadan önce almalısınız.

11- Köpeğinizi güzel bir şekilde gezdirdikten sonra eve dönüşte ısrarcı olup kalmak isteyebilirler. Onları dolaştırırken yorabildiğiniz kadar yorun tabikide sağlık sorunu yaratmayacak şekilde. Evde onları mama ve suyun beklediğini bildikleri sürece ısrarlı olmayacaklardır.

Biz sizler için Köpekleri Dolaştırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler durumları yazdık. Dostunuzu gezdirirken dikkatli ve tedbirli olmalısınız.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir