Karantinada Yapılacak Şeyler

Sosyal mesafenin son derece önemli olduğu bu günlerde evden çıkmamak çok önemlidir. Canınızın sıkılmaması için evde karantinadayken neler yapabileceğimizi listeleyeceğiz. İşte Karantinada Yapılacak Şeyler sırasıyla:

Odanı baştan aşşağı temizle

Evet sıkılıyorum zaten bir de odamı mı? temizleyeceğim diyorsun tam da öyle odanı baştan aşşağı temizlerken eşyaların yerini değiştirerek yeni bir tasarım verebilirsiniz.

Her aktiviteden sonra ellerini yıka

Tuvalet ihtiyacını karşıladın ellerini yıka, yemek yedin ellerini yıka, herşeyde ellerini yıka ve bunu bir alışkanlık haline getir. Ardırdan kolayla sürmeyi unutma tabii ki abartmamak şartıyla elleriniz çok fazla yıkamaktan ve kolonya sürmekten yıpranabilir. Bunun için herhangi bir nemlendirici krem ile ellerinizi koruyun.

Hiç bilmediğin bir dil öğren

Karantinada yapılacak şeyler arasında en çok vaktinizi harcayacaklar birisi de yeni bir dil öğrenmek olacaktır. Özellikle latin alfabesi dışında alfabeye sahip bir dil hem kültürünüzü geliştirecek hem de can sıkıntınızı yok edecek.

Akşamları Karaoke yap

Odanı temizledin yeni bir dil öğrenmeye başladın ama gün geçtikçe yapılacak şeyler azalıyor dediğini duyar gibiyiz. Youtube’dan veya spotify listesi oluşturarak tek başınıza veya ailenizle karantina anında evde karaoke partisi yapabilirsiniz. Sokağa çıkmaya gerek kalmadan evinizde doyasıya eğlenebilirsiniz.

Taş veya kağıt oyunları oynayın

Monopoly, Scrabble, Kızma Biraber , Okey, Tombala evinizde hangi oyun varsa ailenizle kardeşlerinizle oyun oynayın.

Karantinada Yapılacak Şeyler Listesi

Film Gecesi Belirleyin

Bolca mısır patlatıldı, çay demlendi sıra muhteşem film seçmeye kaldı. Netflix veya internetten bulduğunuz dizi/filmleri televizyonunuza yansıtarak ailenizle film gecesi düzenlebilirsiniz. Keyif alırsanız her gün düzenleyin 🙂

Şiir veya güzel sözlerinizi notlar yazın

Kalemim güçlü diyorsanız ve romantik bir yapıya sahipseniz evde karantinadayken kendinizi odanıza kapatıp bolca şiir denemeleri yapabilirsiniz. Yazdıktan sonra arkada fon müziği ile seslendirebilirsiniz.

Puzzle yap ya da birşeyler çiz

10.000 parçalı puzzle’a ne dersiniz? Karantinalı günlerin uzun süreceğini düşünüyorsanız 10 bin parçalı bir puzzle’i birleştirmeye başlayın bakalım kaç gün sürecek yorum olarak bu yazının altına yazabilirsiniz.

Karantinadayken evde spor yap

Spor salonları kapalı diye bahane üretmeyin eskiden spor salonları mı vardı 🙂 Şaka bir yana sevgili okurlar evde olduğumuz sürece eklemlerimiz tembelleşebilir ve kaslarımız küçülebilir. Her gün uyandığınızda şınav ve mekik çekmeye özen gösterin. Evde kendiniz üretebileceğiniz ağırlıklarla 40-50 dk boyunca spor yapın. Ardından ılık bir duş iyi gelecektir.

Güzellik uykusuna yatın

Öğleden sonra birkaç saat kestirmek zihnini dinlendirir. Ayrıca güzel bir vakit öldürme aracıdır. Hiçbir şey olmasa bile 1-2 saat teknolojiden uzak kalmış oluruz.

İnstagram challengelarına katıl

Arkadaşlarınızın size meydan okuduğu saçma ve komik challenge’lara siz de katılın. Belki birşeyler oluyordur 🙂

Arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi görüntülü arayın

Sevdiklerinizi arayarak evlerinde olup olmadıklarını kontrol edin, evde kalmalarını sağlayın. Unutmayın bir süre sosyalleşmezsek kimse ölmez ama virüs hepimizi öldürebilir.

Telefon galerini temizle

Uzun süredir temizlemek istediğiniz galerinizi şimdi temizleyebilirsiniz.

Abur cuburların içindekileri sayın

2 liralık çekirdek paketinin içinde kaç tane çekirdek var diye merak etmediğinizi biliyoruz. Fakat konumuz karantinada vakit geçirmek olunca abur cuburların içindeki taneleri bile saymaya başlayabiliyoruz.

Karantina günlüğü tut

Evde kaldığınız ilk günden başlayarak olayların seyrini ve gün içinde neler yaptığınızı dünyada ve ülkemizdeki tüm gelişmeleri günlüğünüze not alabilirsiniz.

Ya da dilerseniz sıkıldım ne yapabilirim? adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir