Kampa Giderken Yanımıza Almamız Gerekenler

Kamp’a gitmek için yanımıza hangi eşyalar gerekli ve kamp malzemeleri nasıl seçilir nereden alınır sorularınız için doğru yerdesiniz.

İşte Kampa Giderken Yanımıza Almamız Gerekenler

Kamp yapmanız için bir kamp yerinde bulunmanıza gerek yok bildiğiniz üzere bir karavan da bile kamp yapabiliyorsunuz. Biz yine de sizi bir ormanda veya bir köyde kamp yaptığınızı düşünerek kamp yapmak için kampa giderken yanımıza almamız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Kampa Giderken Yanımıza Almamız Gerekenler Hangi Eşyaları Almalıyız?

Kampa Giderken Yanımıza Almamız Gerekenler
Kampa Giderken Yanımıza Almamız Gerekenler

Kampa Giderken Yanımıza Almamız Gerekenler;

Çadır: Kamp tatillerinin olmazsa olması çadır olduğunu hemen hemen hepimiz biliyoruz peki bu çadır’ın özellikleri nasıl olmalı hakkında ipuçları da verelim. Kaç kişiseyseniz extradan bir kişi daha sığacak şekilde satın alın. Çadırınız kesinlikle su geçirmez olmalıdır. Üzerinde waterprof yazan çadırları satın almanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde yağmur yağdığında çadırınızı su basmaz. Kamp yaptığınız mevsim yaz bile olsa yağmur yağmayacağının garantisini veremezsiniz.

Not: Çadır’a ek olarak Kamp Matı satın almalısınız. Yatacağınız yeri yumuşatmak için gereklidir. Outdoor mağazalarından rahatlıkla bulabilirsiniz.

Uyku Tulumu: Her mevsim için mutlaka kamp maceranızda olmalıdır diye düşünüyoruz. Ne olur ne olmaz kişi başı birer adet uyku tulumu alın.

Sırt Çantası: Kamp maceralarının olmazsa olmazı sırt çantasıdır. Yürüyüş’e çıkarken yanınızda olması ve kamp malzemelerinin çoğunu muhafaza edeceğiniz bir sırt çantası almayı unutmayın.

Çöp Poşeti: Çöplerinizi doğa’ya bırakmamız için çöp poşeti alınız.

PowerBank: Eğer aracınız yoksa telefon ve elektronik eşyalarını şarj etmeniz için taşınabilir şarj aleti almalısınız.

Termos: Çok lazım oluyor sıcak su ve sıcak içecekleriniz için termos gereklidir.

Sıcak su torbası: Havalar soğuksa ve beklenmedik şekilde hastalanabilme ihtimalinize karşı olarak sıcak su torbası almalısınız.

Kibrit,Çakmak: Isınmak için ateş yakmanız gerekir ve bunlar için kibrit ve çakmak 🙂

Gıda: Hazır paket gıdalar, biskivü, meyve, çay, kahve marketten satın alacağınız aperatif şeyler ile uzun süre kamp yaparken tok kalmanızı sağlayacak.

Su: Eğer etrafınızda su birikitisi yok ise bolca su almanız gerekiyor. Tuvalet ihtiyacınız, yüzünüzü ve ellerinizi yıkamanız için gereklidir.

El feneri: Gece yürüyüşleri için el feneri gereklidir.

Yağmurluk: Yağmurda ıslanmamanız için yağmurluk almalısınız oldukça ucuz..

Kişisel Bakım: Dış fırçası, kağıt kavlu, el sabunu, cımbız, ve tuvalet kağıdı gibi kişisel bakımınız için gerekli olan ekipmanları almayı unutmayın..

Yedek Kıyafet: Gece rahat yatmanız için ve kirlenmesini göz önünde bulundurarak yedek kıyafet almalısınız.

Kamp yaparken oyalanmanız için yanınıza; Dergi, kitap, oyun kağıtları, çeşitli oyunlar alın.. Ayrıca sürekli kullandığınız ilaçlarını almayı unutmayın. Doğa severler için tavsiye olarak dürbün ve teleskop öneririm..

Diğer blog yazılarımız ve etkinliklerimiz için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir