Kafeler İçin Pazarlama Taktikleri (Farkınızı Ortaya Koyacak İpucu)

Kafeler ve Restoranlar uzun zamandır kapalıydı. Eski cirolarını yakalamak isteyen işletmeler Kafeler İçin Pazarlama Taktikleri diye aratmaya başladılar.

Normalleşme sürecine geçtiğimiz bu dönemde Kafe ve Restoranlar açıldı. Tabii ki önlemler almaya devam ediyoruz. Bu süreçte hem müşterilerin hem de işletme sahiplerinin koronavirüs’ün yayılmasını önlemek amacıyla bazı önlemler aldığını görüyoruz.

Gerek işletme girişinde ateş ölçer cihazları ile ateş kontrol yapan işletmeler, gerek’te her masaya dezenfektan ile müşterilerine steril ortam yaratan işletmeler..

Fakat hâlâ kafe ve restoranları ziyaret eden müşteriler bu önlemler alınmasına rağmen çekiniyorlar.

Peki bu dönemde diğer işletmelerden farkınızı ortaya koymak ister misiniz?

Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz demektir 🙂

Kafe & Restoranlar İçin Farkınızı Ortaya Koyacağınız Pazarlama Taktiği

Böyle bir dönemde menüleriniz gün içinde birden fazla kişiyle temas ettiği için virüsün yayılma ihtimali oldukça artıyor. Her ne kadar sık sık dezenfektan ile temizleseniz de müşterileriniz menülerinize dokunmakta çekinebilir.

QR Kod ile Menü Oluşturun

Bu taktik sayesinde Koronavirüs boyunca kapalı kalan işletmenizde işlerinizi arttırabilirsiniz.

Kafe ve Restoranlar için Pazarlama Taktiği
Kafe ve Restoranlar için Pazarlama Taktiği
 • Google’a Qr Kod Oluşturma yazın.
 • İlk çıkan siteye tıklayın. ( QR Kod Üretici )
  Qr Kod Üretici sitesinde kendinize bir üyelik oluşturun. Mail adresinize gelen aktivasyon kodunu onaylayın.
Kafe ve Restoranlar için Pazarlama Taktiği
Kafe ve Restoranlar için Pazarlama Taktiği
 • Bu adımda işletmenize ait bir internet sitesi mevcut ise hemen bir menü sayfası oluşturun ya da yeni bir sayfa açarak menü bilgilerinizi bu sayfaya girin. Ardıdan İnternet Sitesi butonuna tıklayarak sitenin url bilgisini girin ve QR kodunuzu oluşturun.
 • Eğer bir internet siteniz yok ise Görüntüler’i tıklayın. Daha sonra menünüzde bulunan yiyecek ve içeçeklerin fiyatlarıyla birlikle fotoğraflarını yükleyin.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra size ait ücretsiz bir QR kod oluşturuluyor. QR Kodunuzu Kafe & Restoranlarınızın masalarına sticker olarak yapıştırabilir veya asabilirsiniz.

Bu sayede temassız bir şekilde müşterileriniz cep telefonları veya tabletlerinin kameralarında tarattıkları QR kod ile menünüze ulaşabilir.

Bunun yanında QR kod sayesinde sitenize giren müşterilerize Re-Marketing yaparak tekrar pazarlama yoluyla işletmenizin reklamlarını gösterebilirsiniz.

Koronavirüsün yayılmasını önlerken müşterilerinizin tekrar işletmenizi ziyaret etmesi için Yeniden Pazarlama araçlarını kullanmış oluyorsunuz.

Kafeler İçin Pazarlama Taktikleri yazımız umarım faydalı olmuştur. Bu tür içeriklerin gelmesini istiyorsanız bizi Blog kategorimizi takip etmeyi unutmayın.

Kafeler İçin Pazarlama Taktikleri (Farkınızı Ortaya Koyacak İpucu)” için 2 yorum

 • 8 Haziran 2020 tarihinde, saat 02:10
  Permalink

  Harika bir yazi olmus. Ben de dusunuyordum ama nasil yapacagimi bulamamistim. Tesekkur ederim uygulayacagim en kisa zamanda 🙂

  Yanıtla
  • 9 Haziran 2020 tarihinde, saat 14:24
   Permalink

   Size faydalı olabildikse ne mutlu bizlere.. Çok teşekkür ederiz. 🙂

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir