İstanbul’un En İyi 5 Kafe’si

istanbulun en iyi 5 kafesi

İstanbul’un En İyi 5 Kafe’si sizlere derlemeye çalıştık. Kafe dedik mi arkadaş ortamı ve sıcak sohbetin döndüğü güzel bir mekan gelir aklımıza. Kafe sosyalleşmenin adresi olarak görülür. İstanbul’un En İyi 5 Kafesi müşterilere yiyecek ve içecek servisi yapan bir işletme türüdür. Genellikle kısıtlı menülere sahiptir. İstanbul’un En İyi 5 Kafe’si kahve servisi yapılan mekanlar olan kafeler zamanla basit yiyeceklerin ve her türlü sıcak ve soğuk içeceğin bulunduğu bir mekandır.

Ara Kafe

istanbulun en iyi 5 kafesi

Ara Kafe Galatasaray lisesi yanında yer almaktadır. Çıkmaz sokaktadır. Renkli camlı, ahşap masaları ve otantik aksesuarlarıyla sıcak ve sade bir ortama sahiptir. Özellikle sinemacıların uğrak olduğu bir mekan olduğu söyleniyor. Kafede 12.30 – 14.00 arasında açık büfe brunch vardır.

Adres: Tomtom, Ara Güler Sk No:2

Harvard Cafe

istanbulun en iyi 5 kafesi

Harvard Kafe Etiler’in en güzel mekanından birisidir. Her mevsim için ideal gidilebilecek bir mekandır. Yaz aylarında açık, temiz ve ferah keyifli bir bahçesi bulunuyor. Geniş bir menüsü bulunuyor. Konumu gereği gündüzleri gürültüden ve hareketten uzaklaşıp keyifli ve huzurlu dakikalar geçirebilirsiniz.

Adres: Etiler, Ahular Sok. No:1

Nişantaşı Brasserie Kafe

istanbulun en iyi 5 kafesi

Nişantaşı Brasserie Kafe isminden belli olduğu üzere Nişantaşı’ndadır. İlk açıldığı günden beri, günün her saatinde dolu bir mekandır. Nişantaşı sakinlerinin, sosyete dergileri fotoğrafçılarının en çok vakit geçirdiği kafelerden biridir. Dekorasyonu ve şık menüsüyle hizmet veriyor.

Adres: Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:23/A D:1

Ops Kafe

istanbulun en iyi 5 cafesi

Ops Kafe Karaköy’ün favorilerinden bir mekandır, günün her saati için keyifli ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Meşhur Arnavut kahvaltısı bulunmaktadır. Renkli dekorasyonu ve güzel müzikleriyle size güzel hizmet verecektir.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Mumhane Cd. No:45,

Zencefil Kafe

istanbulun en iyi 5 cafesi

Zencefil Kafe aslında vejetaryen restoranı ve kafesi olarak geçer. Fakat rahat ortamı, hizmeti ve eğlenceli bir kafe havası veriyor. Uygun fiyatları sayesinde sevilme şansı da artıyor. Taş duvarları, cam tavanı, yazın açılan küçük bahçesi burayı özgün ve güzel gösteriyor.

Adres: Şehit Muhtar, Kurabiye Sk. 8-10

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir