İstanbul’un En Güzel Manzaraları

istanbulun en güzel manzaraları

Dünyanın en nefes kesici şehirlerinden biri İstanbul. İstanbul’un En Güzel Manzaraları, iki ayrı denize bakan kıyıları ve bu iki denizi kavuşturan İstanbul Boğazı ile muhteşem bir görünüm kazanıyor. İster çay ve simitle, ister şık bir akşam yemeğiyle manzaranın tadına varacağınız birçok özel mekan var. İstanbul’un en güzel manzaralarını sizin için sıraladık.

Sevda Tepesi

istanbulun en güzel manzaraları

Sevda Tepesi, 130 metre yüksekliğe sahip olan bu tepe, İstanbul’un tüm güzelliklerini gözler önüne seriyor. Eşinizle, sevgilinizle, dostlarınızla gelip saatlerce muhabbet eşliğinde manzarayı izleyebileceğiniz muhteşem bir mekandır.

Adres: Küçüksu, Ömürtepe Yokuşu Sokaği No:63, Üsküdar/İstanbul

Pierre Loti Tepesi

istanbulun en güzel manzaraları

Haliç’in muhteşem manzarası, pötikareli örtüler serilmiş küçük ahşap masalar ve sandalyeler kafeler bulunmaktadır. Pierre Loti Tepesi, İstanbul’da mutlaka gidilmesi gereken bir rotadadır. Eyüp Sultan Camii’ni ve Türbesi’ni gezenler mutlaka teleferikle Pierre Loti Tepesine çıkarak oradaki güzel kafe tarzı mekanlarda çaylarını muhteşem manzaraya doğru yudumlayabilirler.

Adres: Eyüp Merkez Mah, İdris Köşkü Cd., Eyüp/İstanbul

Çamlıca Tepesi

istanbulun en güzel manzaraları

Büyük Çamlıca olarak da anılan tepe deniz seviyesinden yaklaşık 300 metre yükseklikte yer alıyor ve hem Boğaz’ı hem de Marmara Denizi’ni gören muhteşem bir rotadadır. Türkiye’nin en büyük camisi olan Çamlıca Camii, Çamlıca Tepesi’nde yer alıyor. Üsküdar üstündeki Çamlıca Tepesi’nde yeşillikler içinde yürüyüş yaptıktan sonra muhteşem manzarasına bakıp ufka dalabilirsiniz.

Adres: Kısıklı, Çamlıca Tepesi, Üsküdar/İstanbul

Otağtepe Parkı

istanbulun en güzel manzaraları

İstanbul’un En Güzel Manzaraları, Beykoz Korusu içinde kalan Otağtepe Parkı. Rumeli Hisarı’nı ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü gören muhteşem bir konumdadır. Hafta sonları uygun bütçesi ile serpma kahvaltı yapma imkanınız vardır. Otağtepe Parkı’nda yer alan tesisler, düğünler ve özel organizasyonlar için de hizmet vermektedir.

Adres: Anadolu Hisarı, Çınarlı Sk. No:41, Beykoz/İstanbul

Galata Kulesi

istanbulun en güzel manzaraları

İstanbul’un en ünlü yapılarından biri olan Galata Kulesi, terasından muhteşem İstanbul manzarasıdır. İstanbul’a Galata Kulesi’nden bakmak isteyenler yılın dört mevsimi kulenin girişinde uzun kuyruklar oluşturmaktadır. Dileyenler Galata Kulesi’nin 9. katında yer alan restoranda manzaraya karşı akşam yemeği yiyebilir. 67 metre yüksekliğe sahip olan Galata Kulesi’nin toplam 9 katı bulunuyor. Ziyaretçiler kulenin ilk 7 katını asansörle, kalan 2 katı ise merdivenlerle çıkıyor.

Adres: Bereketzade, Galata Kulesi, Beyoğlu/İstanbul

Safir Kule

istanbulun en güzel manzaraları

İstanbul’un en yüksek binası olan Safir Kule, İstanbul’a en yüksekten bakabilme imkanı sunuyor. Tam 66 katlı olan binanın yüksekliği 261 metre. Bir alışveriş merkezi ve rezidans olarak inşa edilen bina, Büyükdere Caddesi üzerinde, Çeliktepe’de yer alıyor. Binanın en üst katında yer alan seyir terası, heyecan verici yüksekliğiyle muhteşem bir heyecan yaşatıyor. Saatte 20 km hızla giden asansörle Safir Seyir Terası’na çıkmak için cüzi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Terasta güzel manzaraya karşı yiyecek ve içecek için kafe bulunmaktadır.

Adres: Emniyetevleri, Eski Büyükdere Cd. No:1, Kâğıthane/İstanbul

İstanbul’un En Güzel Manzaraları sizler için yazdık.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir