İstanbul’daki Sahiller Hakkında Bilmedikleriniz

istanbuldaki sahiller

İstanbul dedik mi aklımıza direk 4 bir yanındaki deniz ve güzel sahilleri gözümüzde canlanır. İstanbul’daki Sahiller Hakkında Bilmedikleriniz, bir deniz şehri de denilebilir. Balıkçılık, vapurlar ve plajlar görselliği ile dahada güzel kareler katıyor bize. Günümüzde özellikle yaz aylarında en çok zamanımızı geçirdiğimiz yerler olmuştur. İşte sizler için güzel havada yürüyüş, ailenizle yeşilliğin içinde güzel bir sohbet ve muhteşem bir gün geçireceğiniz İstanbul’daki Sahiller Hakkında Bilmedikleriniz‘i sıraladık.

Florya Sahili

İstanbul’daki Sahiller Hakkında Bilmedikleriniz

Sahil dedik mi aklımıza gelen Florya Sahili Avrupa yakasında bulunuyor. Sefaköy, Yeşilköy ve Küçükçekmece arasında yer alıyor. Çok eski semtlerden biridir. 7’den 70’e her gün yoğun ziyaretçisi vardır. Deniz kenarındaki mekanlar, sosyal tesisler, dükkanlar ve alışveriş merkezleriyle gidebileceğiniz en güzel rotadır. İstanbulluların yaz aylarında en çok tercih ettiği bir mekandır.

Fındıklı Sahili

İstanbul’daki Sahiller Hakkında Bilmedikleriniz

Bulunduğu bölge olarak, Tophane ile Kabataş arasında sahil boyunca Fındıklı semti, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Mimarlık Fakültesini de geldiğiniz görme şansınız var. Fındıklı Sahili’nin deniz ve Boğaz manzarası İstanbul’un en iyi manzaralarından birisi olmuştur. İstanbullular’ı ve turistlerinde uğradığı güzel bir rotadır.

Bakırköy Sahili

İstanbul’daki Sahiller Hakkında Bilmedikleriniz

Bakırköy Sahili, insanların denizle buluştuğu güzel bir ortam. Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy ve Florya gibi semtlere de yakınlığından dolayı bu bölgede yaşayan gençler ve aileler her mevsim temiz ve güzel havada dinlenmek, yürüyüş yapmak için uğradıkları mekanlardan birisidir.

Bebek Sahili

İstanbul’daki Sahiller Hakkında Bilmedikleriniz

Bebek sahili, yalıları, yeşilliği ve balıkçılarıyla meşhur muhteşem bir sahildir. Haftanın her günü sabahın erken saatlerinde koşuya ve yürüyüşe çıkanlar bulunuyor. Yürürken güzellikleriyle meşhur yalı, Boğaz ve tekne manzarasına sahiptir. Günün her saati insanlara sıkılmadan vakit geçirebilir. Açılan yeni kahvaltı mekanları ve kafeleri ile muhteşem bir rotadadır.

İstinye – Sarıyer sahili

istanbuldaki sahiller

İstinye ve Sarıyer sahili İstanbul’un denizle iç içe geçtiği en güzel bölgelerinden biri olmuştur. Sarıyer’e uzanan sahil hattı üzerinde tarihi yalıların ve evleri görebilirsiniz. Yeşilliğin daha yoğun olduğu, denize sıfır yalıların muhteşem görselliği ile heyecan veren güzel bir mekan olmuştur.

Ada Sahilleri

istanbuldaki sahiller

Adalar, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada sokakları ve sahilleri ile her mevsim başka bir güzelliğe sahiptir. Ada sahillerinde yürümek, piknik yapmak ve denize girmek yapılabilecek en keyifli aktivitelerinden biri olmuştur.

Caddebostan Sahili

istanbuldaki sahiller

İstanbul’daki Sahiller, Anadolu yakasında bulunan ilk akla gelen Caddebostan sahili. Caddebostan Sahili, yürüyüş, koşu ve bisiklet parkuru, basket ve futbol sahalarına sahiptir. Hafta içi akşamları ve hafta sonu tüm gün, oyun oynayan, piknik yapan, yiyip içenler güzel zaman geçiren bir mekandır.

Moda Sahili

istanbuldaki sahiller

Anadolu yakasında bulunan ve direk akla gelen sahillerden biridir. Moda Sahili’nin kayalıkları ve çay bahçeleri oldukça bilindik bir yerdir. Sahilde yürüyüş, koşu gibi aktivitelerden sonra burada denize karşı çay içmek mükemmel bir keyiftir. Özellikle gençlerin arkadaşlarıyla yeşillik içinde oturup güzel muhabbet ve sohbetlerin döndüğü güzel bir mekan olmuştur.

Maltepe – Pendik sahili

istanbuldaki sahiller

Maltepe – Pendik sahili, Küçükyalı’dan başlayan ve Dragos Sahili’ne kadar devam eden güzel bir yürüyüş ve koşu yapılabilecek rotadır. Özellikle hafta sonları ailecek piknik yapanların ağırlıklı olduğu bir mekandır.

Kuzguncuk Sahili

istanbuldaki sahiller

Kuzguncuk Sahili, İstanbul Boğazı’nın Anadolu Yakası’nda Üsküdar’dan sahile indiğinizde tarihi ve sakin bir sahil olmuştur. Balıkçılar, bölge esnafı, öğrencilerin zaman geçirdiği yerdir. Ekmek Teknesi ve Hayat Bilgisi gibi pek çok film ve dizinin arka planı ve dekoru işlevini görmüştür.

İstanbul’daki Sahiller, sizler için yazdık.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir