İstanbul’daki Park Ve Bahçeler

istanbuldaki park ve bahçeler

İstanbul’da iş yoğunluğundan, hafta sonları park ve bahçelerde piknik yapmak, çıplak ayak toprağa yeşilliğe basmak, ağaç altında oturup dinlenmek için güzel bir aktivitedir. İstanbul’daki Park Ve Bahçeler, birçok güzel gidebileceğimiz yerler var. İstanbul’un en güzel korularından, park ve bahçelerinden olanları sizler için sıraladık.

1- Bakırköy Botanik Parkı

istanbuldaki park ve bahçeler

Sahili ve çarşısıyla tanıdığı Bakırköy, E-5’in yanı başında İstanbul’daki en büyük parklardan birisi olmuştur. İçinde çocuk parklarının, üzerinde keyifle vakit geçirebileceğiniz çimenliklerin yer aldığı bir parktır.

Adres: Osmaniye, İncirli Kavsağı D-100 Yanyolu, Bakırköy/İstanbul

2- Belgrad Ormanı

istanbuldaki park ve bahçeler

İstanbul’un kuruluşundan beri şehrin suyunu sağlayan bentleri, çeşmeleri ve zengin orman varlığıyla doğal bir güzellik. Uzun koşu parkuruyla yeniden popüler yeşil alanlar arasına giren Belgrad Ormanı, İstanbul’da görülecek muhteşem bir mekandır.

Adres: Bahçeköy Merkez, Sarıyer/İstanbul  

3- Beylikdüzü Yaşam Vadisi

istanbuldaki park ve bahçeler

Korunun yer aldığı semte, yakın zamanda dev bir Yaşam Vadisi kurulmuştur. İçinde konserlerin verildiği amfitiyatro, Japon bahçesi, kafeler ve restoranlar, atıştırmalık satan tezgahların bulunduğu park, Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alıyor.

Adres: Cumhuriyet, Atatürk Blv. No:28, Beylikdüzü/İstanbul

4- Yeşilköy Sahili ve Rönepark

istanbuldaki park ve bahçeler

Yeşilköy, deniz kıyısında ferah semtlerden biri. Yeşilköy sahilinde yer alan Rönepark da yeşile doyacağınız İstanbul parklarından birisdir. Yanınıza simidinizi, poğaçanızı, kahvaltılıklarınızı alıp, parktan çayla Yeşilköy’de deniz kenarında kahvaltınızı yapabilirsiniz. Sahilde uzun bir yürüyüş yapıp, çimlere uzanabilirsiniz.

Adres: Yeşilköy, Yeşilköy İstanbul Cd., Bakırköy/İstanbul

5- Gülhane Parkı

istanbuldaki park ve bahçeler

Topkapı Sarayı’nın arka bahçesi olarak yüzyıllardır varlığını sürdürmektedir. Ceviz ağaçlarının altında güzel bir yürüyüş yapıp, çay bahçesinde taze bir çay içebileceğiniz Gülhane Parkı, İstanbul’un göbeğinde, Sultanahmet Meydanı’nın biraz altında kalıyor.

Adres: Cankurtaran, Kennedy Cd., Fatih/İstanbul

6- Emirgan Korusu

istanbuldaki park ve bahçeler

İstanbul’daki Park Ve Bahçeler, İstanbul Boğazı’nın ferah atmosferinde her yıl baharda binlerce lale ile renkten renge dönen koru, her mevsim muhteşem bir görsellik sergiliyor. Yeşillik ve ormanlık yerlerin başında gelir.

Adres: Reşitpaşa, Emirgan Sk., Sarıyer/İstanbul

7- Bahçeşehir Gölet Parkı

istanbuldaki park ve bahçeler

Dev binaların ve gökdelenlerin arasında biraz nefes almak isteyenler için güzel bir mekan. Bahçeşehirliler, soluğu Bahçeşehir Gölet Parkı’nda alıyor. Yapay bir göletin etrafındaki geniş yeşil alanıyla öne çıkan parkta çeşitli restoranlar, oyun parkları, özel kulüpler, çay bahçesinin yanı sıra çeşitli gösteri ve konserlere ev sahipliği yapan Arena Sahnesi yer almaktadır.

Adres: Bahçeşehir 1. Kısım, Başakşehir/İstanbul

8- Yıldız Korusu

istanbuldaki park ve bahçeler

Beşiktaş sahilinden Ortaköy’e giden o muhteşem yolda yürümenin tadına varabilirsiniz. Yıldız Korusu’nda yer alan Malta Köşkü’nde ya da Çadır Köşkü’nde ortalama fiyatlarla açık büfe kahvaltısı yapabilirsiniz.

Adres: Yıldız, Beşiktaş/İstanbul

9- Maçka Demokrasi Parkı

istanbuldaki park ve bahçeler

Teleferikle çıkarak manzaranın tadını çıkarabileceğiniz Maçka Parkı, İstanbul’un orta yerinde kalıyor. Maçka Parkı’nın Dolmabahçe’ye bakan tarafında yer alan Küçükçiftlik Park, yıl boyunca sayısız konsere ve etkinliğe mekan oluyor.

Adres: Kemal Türkler Mah., Maçka Cad., Sancaktepe/İstanbul

10- Atatürk Arboretumu

istanbuldaki park ve bahçeler

Sarıyer, Bahçeköy’de yer alan Atatürk Arboretumu, Türkiye’nin ilk canlı ağaç müzesi olarak bilinir. 1940’lı yıllarda farklı ülkelerden ve egzotik bölgelerden ağaçların burada dikilmeye başlanmasıyla oluşturulan arboretum, yeşilin tonuyla ve kuş cıvıltılarıyla muhteşem bir mekandır.

Adres: İstanbul Üniversitesi, Kemer, Orman Fakültesi, Sarıyer/İstanbul

  İstanbul’daki Park Ve Bahçeler sizler için yazdık.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir