İstanbul’da en iyi iskender yapan yerler

Bursa’nın meşhur bol tereyağlı iskenderini denemeyen kalmamıştır diye umuyoruz. Hele ki özel sosu ve süzme yoğurdu iskenderin vazgeçilmez sunumudur. İstanbul’un da her yerinde hatta ara sokaklarda bulunan lokantalarda bile İskender Kebap yapılmaya başlandı. İskender Kebab’ın tadı her yerde aynı lezzeti tutmuyor.

Nerelerde Bursa İskenderi yiyebilirsiniz diye araştırmaya koyulduk. Ve sizler için İstanbul’da en iyi iskender yapan yerler’ini bulduk. Yedikten sonra hayal kırıklığına düşmeyeceğiniz İstanbul’da gerçek bir iskender nerede yenir diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin..

Bursa İskender Kebabı ilk olarak bir kuzuyu demirde dikey olarak döndüre döndüre ateşte pişirilip sonra keskin biçakla kesilmesiyle ortaya çıkmıştır.

Bursa İskender Kebabını Bursa’da yemiş birisi İstanbul’da yapılan İskender Kebabları kolay kolay lezzetini beğenemiyor. İstanbul’da öyle yerler var ki Bursa’daki İskender Kebabını aratmayacak şekilde bursalı iskender ustaları tarafından pişirilip servis ediliyor. İstanbul’da en iyi iskender yapan yerler restoran ve kebap evleri sırasıyla listeledik.

İstanbul’da en iyi iskender yapan yerler listesi;

İşte sizler için hazırladığımız İstanbul’da en iyi iskender yapan yerlerin tam listesi:

Kebabçı İskender İskenderoğlu

İstanbul’da en iyi iskender yapan yerler

Kebabçı İskender veya Kebabçı İskenderoğlu ve Evlatları ismiyle anılan bu restoran Mehmet İskender tarafından 150 yıl önce Türk Mutfağına kazandırılan bir lezzettir. İstanbul’da hatta Türkiye’deki en iyi iskender kebabı yapan restoranların başında gelir. Lokasyon olarak İstanbul Kadıköy Merkez Beşiktaş Akaretler ve Bağdat Caddesinde şubeleri bulunmaktadır. 1867’den beri iskender kebabı babadan oğlu hatta torunlara kadar gelmiş bir restoran..

Kadıköy’deki şubesinin adresi: Rıhtım Cd. PTT Yanı Kadıköy, İstanbul

Rezarvasyon ve İletişim için: 0 (216) 336 07 77

Bağdat Caddesindeki adresi: Çınardibi Uğurlu Apt. 375/1 Erenköy, İstanbul

Rezarvasyon ve İletişim için: 0 (216) 302 02 37

Beşiktaş Akaretler şubesinin adresi: Sinanpaşa Mahallesi, Akaretler, Süleyman Seba Cd. No:10, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Rezarvasyon ve İletişim için: 0 (212) 227 18 67

Çalışma Saatleri: Hafta içi 11:30 – 21:00 Hafta sonu 11:30 – 22:30 şeklindedir.

İstanbul’da en iyi iskender yapan yerler: HD İskender

HD İskender

HD İskender bir restoran zinciridir. Yaptığı bursa iskender kebabları sayesinde artık Türkiye’nin hatta dünyanın her yerinde duyulmaya başlandı. İstanbul’da en iyi bursa kebabı nerededir sorusunun cevabı HD İskender’in Cevahir Avm’de bulunan şubesidir diyebiliriz. Cevahir Avm’de bulunan ustası çok iyi olduğu söyleniyor.

İşte adresi: Büyükdere Caddesi Cevahir Avm, D:No:22/377, 34100 Şişli/İstanbul

Rezarvasyon ve İletişim için: 0 (212) 380 11 71

Bursa Garaj Kebap

Bursa Garaj Kebap

Levent mevkii üzerinde bulunan Bursa Garaj Kebap, İstanbul’un en iyi iskender yapan yerlerinden bir tanesi etini, tatlısını, yoğurdunu, sosunu günlük olarak yenileyen iskenderi hakkıyla yapan yerlerden birisidir.

Bursa Garaj Kebab oldukça popüler bir yer. Bursa’daki Meşhur İskender Kebabın aynısını burada yiyebilirsiniz.

Adres: Çamlık Cad.Hanımeli Sok.No:2 2.Levent/Beşiktaş/İSTANBUL

İletişim:  0 (212) 281 48 48 – 0 537 615 46 54

Taksim Bursa Kebapçısı

Taksim Bursa Kebapçısı

Taksim Bursa Kebapçısı adından da anlaşılacağı üzere Taksim İstiklal Caddesi üzerinde Ağaa Camii sokağında bulunuyor. İstanbul’da lezzetli bir iskender yemek isteyen herkes ziyaret edebilir. Hatta iddia ediyoruz hayatınızda yiyip yiyebileceğiniz en iyi iskender kebap burada olabilir.

Tam adresi: Şehit Muhtar, Atıf Yılmaz Cd. No:8, 34435 Beyoğlu/İstanbul

İletişim: (0212) 249 97 42

Florya Uludağ Et Lokantası

Florya Uludağ Et Lokantası

Florya Uludağ Et Kebapçısı olarak da bilinen bu restoran istanbul’un en iyi iskender kebaplarını yapıyor. Fiyat ortalaması Levent ve Nişantaşındaki kebapçılar kadar olsa da lezzeti için değer. Oldukça güzel olan İskender Kebabını Bursa’ya gitmeden burada yiyebilirsiniz.

İşte adresi: Basınköy, Çekmece İstanbul Cd. No:12, 34153 Bakırköy/İstanbul

İletişim: (0212) 624 95 90

İntiba Döner Maltepe

İntiba Döner Maltepe

İntiba Döner’in Bursa’da şubesi yok fakat İstanbul’da birçok şubesi bulunmaktadır. İntiba Döner, İstanbul’da en iyi iskender kebap yapan yerlerin başında geliyor. Mutlaka denemelisiniz diyoruz..

Favori restoranımız İstanbul’da bulunan İntiba Döner Maltepe şubesidir işte adresi: Aydınevler, Sanayi Cd. 30/A, 34854 Maltepe/İstanbul

İletişim için: 0850 644 5775 arayabilirsiniz.

İstanbul’da en iyi iskender yapan yerler: Bursa Kebap Evi (BKE)

Bursa Kebap Evi (BKE)

Bursa Kebap Evi, en çok tercih edilen ve en iyi iskenderin yapıldığı nadir restoranlardan birisidir. Türkiye, Almanya, Fransa ve Birleşik Arap Emirliklerinde şubesi bulunuyor. İstanbul’da hemen hemen her Alışveriş Merkezinin yemek yeme yerlerinde bir dükkanı var. Bursa’ya gitmeden müthiş lezzetli iskender yemek istiyorsanız hiç düşünmeden Bursa Kebap Evini tercih edebilirsiniz.

Capacity Avm adresi: Fişekhane Caddesi No 7/22 Capacity Alışveriş Merkezi, 34158 Bakırköy/İstanbul

İletişim: (0212) 661 67 86

Biget İskender Büyükçekmece

Biget İskender Büyükçekmece

Biget’e gidipte 1.5 İskender yemeden olmaz diyoruz. İnanın yedikten sonra İstanbul’da böyle lezzetler de varmış diyeceksiniz. Büyükçekmece’de bulunan şubesinde Bursa’daki İskender Kebaplara taş çıkaracak cinsten sunumu ve lezzeti ile iştah açıyor. Biget İskender’in birçok şubesi bulunuyor.

Adresi: Fatih Mah. Gazi Mustafa Cd No:10,34500 Büyükçekmece
İstanbul / Türkiye

İletişim: 0212 882 35 46

İstanbul’da en iyi iskender yapan yerler gibi diğer yazılarımız için Anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir