İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri

istanbula yakın tatil yerleri

İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri bize biraz şehrin gürültüsü ve yoruculuğundan arınmak için gidebileceğimiz yerleri derledik. İstanbul güzel fakat yorucu bir şehir. Bu şehirden yaşayan her insan, ilk tatil fırsatını düşünüyor, mutlaka uzak bir yerlere gitmek istiyor. İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri ne yazık ki tatil süremiz yeterince uzun olmuyor, çok uzaklara gidemiyoruz. Böyle durumlarda İstanbul’a yakına tatil yerleri aklımıza geliyor. İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri sizin için topladık, gidip kafa dinleyeceğiniz yerleri yorumladık.

Ağva

istanbula yakın tatil yerleri

Ağva, İstanbul’a sadece 1 saat uzaklıkta bir yerdir. Kumsalı, koyları ve yeşil doğasıyla insanı büyüleyen ve insana nefes alma şansı tanıyor. Vakit geçirebileceğiniz pek çok yeri ve konaklayabileceğiniz birçok küçük sade oteller bulunuyor. Kilim Koyu, Saklı Göl, Gelin Kayası görülmesi gereken yerdir. Ayrıca kamp yapmak ve denize girmek için olağanüstü bir yerdir.

Kıyıköy

istanbula yakın tatil yerleri

Kıyıköy, İstanbul’a 165 km uzaklıktadır. Pabuç ve Kazan ırmakları arasında bulunmaktadır. Doğası ve deniziyle herkesi rahatlatan bir mekandır. Kamp yapmak, temiz hava almak ve denize girmek için muhteşem bir rotadır.

Kilyos

istanbula yakın tatil yerleri

Kilyos, İstanbul’un Karadeniz kıyısında bulunmaktadır. Şehir merkezine çok yakın hem de hafta sonu yada tatil gününüz kısa ise gidebileceğiniz en güzel rotada bulunuyor. Yazları birçok popüler beach’e bulunuyor. Kilyos’ta denize girmek dışında yapılabilecek çok birçok aktivite vardır. Kilyos kalesini ziyaret, İstanbul’un fethi anısına olan çınar ağacını görmek için size güzel günler ve dakikalar geçirmenizi sağlar.

Polonezköy

istanbula yakın tatil yerleri

Polonezköy, İstanbul’a 25 km uzaklıktadır. Şehrin gürültüsünden sıkılanlar yaz ve kış için tercih ettiği güzel bir rotadır. Kır restoranları ve butik otelleri de bulunuyor. Ziyaretçilerine yeşilin her tonunu görme fırsatı sunuyor.

Sapanca

istanbula takın tatil yerleri

Sapanca, İstanbul’a 135 km uzaklıktadır. Sakarya’da yer almaktadır. Doğa harikası yer olarak adlandırılır ve her yıl binlerce yerli ve turist akınına uğramaktadır. Sapanca konfor ve doğa arayanlar için güzel bir seçenektir. Zengin bitki örtüsüne sahip dağları, doğal güzellikleri, tertemiz havası ve dinlendirici atmosferiyle hayatın yoruculuğundan sizi arındırır.

Yalıköy

istanbula yakın tatil yerleri

Yalıköy, İstanbul çatalcaya bağlıdır. Kumsalı ve ormanıyla doğa tutkunlarının gidebileceği güzel bir yer. Birkaç lokanta ve otel bulunmaktadır. Köydeki suların klor seviyesi sıfırdır.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir