Sahra Hastanesi Nedir? Nerede Kuruluyor?

Pandemik hastalıklarda, doğal afetlerde kurulan Sahra Hastenesi Nedir? Nerede Kuruluyor? Sahra Hastanesi kelime anlamı olarak herhangi bir alanda sahada geçici bir hastane kurmak için ekipmanı olan bir askeri sağlık kuruluşuna sahra hastanesi deniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda bir Sahra Hastanesi kurulacağını duyurdu. Koronavirüs vakaları ülkemizde gün geçtikçe artmaktadır. Tüm Türkiye’deki yoğun bakım ünitelerin %62’si doldu.

İBB, Yenikapı ve Maltepe Miting Alanları ile Gürpınar Halini sahra hastanesi alanı olarak belirledi.

İBB Yenikapı Sahra Hastanesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Biz hastaneleri yeterli görmüyoruz. Bu nedenle sahra hastanelerinin altyapısını hazırladık. 3 yerde sahra hastanesi öneriyoruz. Önerilerimizi ilettik, henüz cevap gelmedi..

İBB Sahra Hastanesi alanları; Yenikapı 7300 yatak Maltepe 1300 yatak Gürpınar 400 yatak Spor salonları 1983 yatak olarak belirlendi. Yine İBB tarafından Yenikapı’da 5000 kişi sırasında mutfak hazırlandı.

Ayrıca İBB öncülüğünce İstanbul Bilim Kurulu kuruldu. İBB, koronavirüs tedbirleri kapsamında daha etkin kararlar alabilmek için İstanbul Bilimi Kurulu’nu oluşturdu.

Diğer blog yazılarımız için Anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir