Hastalıklardan Koruyan Sıcak İçecekler Nelerdir?

Hastalıklardan Koruyan Sıcak İçecekler Nelerdir?, günümüzde yaşadığımız salgınlar hastalıklar veya soğuk havalarda bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz gerekiyor. Soğuk algınlık ve grip hastalıkları kolayca bize bulaşabiliyor. Her gün her dönem kendini yenileyip karşımıza çıkan bakteri ve virüsler daha ağır bir şekilde geçirmemize neden olmaktadır. Bu hastalıklarda kısa sürede iyileşip sağlığımıza kavuşmak için doğal besinleri tercih etmeliyiz. Bitki çayları doğal zenginlikleri ile hastalıkla savaşımızda bize fayda sağlıyor. Tabi ki bitki çaylarının bazı hastalıklarda bize fayda sağlaması yerine zarar verebilme ihtimalide var. Her şeyi kullanacağımız çayları bilinçli ve aşırıya kaçmadan tüketmeliyiz. Hastalık düşmanı içecekleri sizler için sıraladık.

Hastalık Düşmanı Bitki Çayları

hastalıklardan koruyan sıcak içecekler?

Ihlamur Çayı

Ihlamur Çayı, özellikle soğuk algınlığı grip, ve boğaz ağrısı şikayeti olanlar için bir numaralı şifadır. Vücuttaki mikropların atılmasına ve temizlenmesinde yardımcı oluyor. Ayrıca ıhlamurun sakinleştirici özelliğe vardır.

Ada Çayı

Ada Çayı, Latince’de iyileştirmek anlamına geliyor. Faydalarını sayarak bitiremeyiz. Beyin fonksiyonlarının gelişmesinden tutun, astımın etkilerinin azalmasına kadar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Vücutta ki toksitlerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca gargara olarak kullanılabiliyor, boğaz ağrısına iyi geliyor.

Yeşil Çay

Yeşil Çay, bildiğimiz üzere metabolizmayı hızlandırması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile ünlenmiştir. Hasta olmadan da içip korunabileceğiniz bir çaydır. Kansere karşı doğal koruma kalkanı da vardır.

Papatya Çayı

Papatya Çayı, bağışıklık sistemi dostu olarak bilinir. Sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir, uyku düzenine ve stresi azaltmaya kadar birçok sorunlarınıza iyi gelecektir. Papatya çayı diş ve diş eti rahatsızlığı olanlara öneriliyor.

Kuşburnu Çayı

Kuşburnu Çayı, halk arasında bildiğimiz üzere şifa kaynağı dediğimizde aklıma direk gelir. İçerinde bulunan bol miktarda C vitamini sayesinde bağışıklık sistemi güçlendirmektedir. Evinizde eksik olmaması gereken çaylardan biridir.

Rezene Çayı

Rezene Çayı, sindirim sorunları olanlar için hızlı bir çözüm olacaktır. Çayı dikkatli ve yeterli miktarda tüketmeniz halinde hızlı ve etkili sonuçlarla karşılaşırsınız. Bilinçsiz şekilde fazla tüketirseniz çeşitli yan etkileri olabilir.

Özel Bitki Çayları

Özel Bitki Çayları, alternatif tıpçıların, aktarların, büyüklerimizin olmazsa olmaz şifalı bitkilerinden seçilmiştir. Bağışıklık sistemine iyi gelen ve kış aylarını hastalanmadan atlatmanıza yardımcı olur.

Zencefil Çayı

Zencefil Çayı, en sağlıklı bitkilerden biridir. Alternatif ve modern tıbbın bir numaralı bitkisidir. Soğuk algınlığa ve öksürüğe çok iyi gelmektedir.
Alternatif zencefil çayları da bulunmaktadır:
Zencefil Bal çayı
Zencefil limon çayı
Karışık Zencefil çayı

Zerdeçal Çayı

Zerdeçal Çayı, zencefil ile aynı aileden olan bir bitkidir. Antioksidan etkisi ile en sağlıklı bitkilerden birisidir. Soğuk algınlığı ve kas ağrısı gibi sorunlarınıza anında hızlı ve etkili bir sonuç gösterir. Kişilerde sinirleri yatıştırır ve karaciğerinizi temizler.

Ekinezya Çayı

Ekinezya Çayı, yaşadığınız soğuk algınlığı ve gribin şiddetini ve süresini azaltması ile bilinmektedir. Bağışıklık sistemine sayısız bir şekilde etkisi vardır.

Portakal Çayı

Portakal Çayı, bol C vitamini ile hastalığımızda geçirmemize yardımcı oluyor. Portakal kabukları hem C vitamini ile siyah çayınıza lezzetli bir aroma katacak.

Hastalıklardan Koruyan Sıcak İçecekler Nelerdir?, hastalıklardan korunmak için hastalık düşmanı sıcak içecekleri sizler için yukarıda sıraladık. Unutmayın şifalı bitki çayları bilinçli ve dikkatli bir şekil kullanmalıyız.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir