Güzellik İçin Mükemmel İpuçları

Kendimizi güzelleştirmek için internette ve arkadaşlarımızın verdiği tavsiyeleri denemeye devam ediyoruz. Editörlerimizin uzun uğraşlar sonunda sizler için hazırladığı güzellik için ipuçlarını maddeler halinde anlatacağız. Güzelliğin püf noktası için yazımızı okumaya devam edin.

İşte Güzellik İçin İpuçları;

Güzellik İçin İpuçları; Cilt

Cildiniz güneşin zararlı etkilerinden korumaya çalışın.. Yoğun güneş ışınları cildiniz için zararlıdır. Kendinize bir güneş kremi alın. İçerisinde çinko, helioplex veya avobenzone olan bir güneş koruyucu almalısınız.

Güzellik İçin Püf Noktaları; Eller

Ojeler her kadının olmazsa olmazlarındandır. Fakat tırnaklarınızdaki ojeleri çıkartırken sararmalar yapabiliyor. Bu durumdan kurtulmak için pamuk, limon suyu ve alüminyum folyo yeterli olacaktır. Pamuğu limon suyuna batırın ardından alüminyum folyo ile parmak uçlarınızı sarın. 15-20 dakika sonra çıkartın. Bu ipucu ile asetonun ve ojenin bıraktığı tırnak sararmalarından kurtulacaksınız.

Güzellik İçin İpuçları; Gözler

Göz makyajınız için kullandığınız maskaranız topak topak olduysa göz damlası veya lens solüsyonu ile kolaylıkla ilk günkü gibi maskaranızı kullabilirsiniz. Maskaranızın içine bir iki damla ekleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Güzelliğin Püf Noktaları

Güzellik İçin İpuçları

İpuçları vermeye devam ederken güzelliğe dair tüm püf noktalarını verelim istedik..

Makyaj Ürünlerini yüzünüze uygun şekilde kullanın. Göz ya da Dudaklarınızı ön plana çıkartın. Araştırmalarımıza göre makyajında Göz ve Dudaklarını ön plana çıkartan kadınlar daha çok beğenildiği görülmüştür.

Saçlarınız için E Vitamini ve keratin bakımı yaptırın. Keratin içeren saç şampuanları kullanmayı tercih edin. Bu sayede saçlarınız doğal bir görünüm kazanacak.

Göz Kaleminizin kullanımında ustalaşın.. Farklı teknikler deneyerek daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Örneğin; Göz kalemini göz altlarının yarısına kadar çekerek bakışlarınızı belirginleştirin.

En önemlisi düzenli cilt temizliği ve bakımı yapmanızdır. Cilt bakımınız ile olduğunuzdan daha genç görünmenizi sağlayacaksınız. Buz kalıplarına taze elma suyu ile doldurun ve dondurun ardından küpleri hafif hafif dairesel şekilde cildinizde gezdirin. Bu sayede daha sıkı bir cildiniz olacak..

Diğer blog yazılarımız ve etkinliklerimiz için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir