Netflix’in Yeni Dizisi Freud Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dizi kısacası psikanalizin kurucusu Sigmund Freud‘un hayatını anlatıyor. Psişik bir ortamda cinayeti çözmek için bir polis memuru ile yolları kesişen Freud yeni bir Netflix draması olacak. İşte Netflix’in Yeni Dizisi Freud Hakkında Bilmeniz Gerekenler; 2020 yılında yayınlanan Avustralya-Almanya yapımı dizidir. Yoğun populeriteye sahip bir dizi..

1886’da Viyana’da geçen sekiz bölümlük Alman dramı, devrimci teorilerinin ağır muhalefetle karşılaştığı sırada genç bir Freud’u izleyeceksiniz.

Medyum Fleur Salome ve savaş gazisi ve polis memuru Alfred Kiss‘in dikkatini çekiyor ve bir dizi kanlı gizemi çözmek için bir araya geliyorlar. Freud’un Avusturya’yı endişe altında tutan katil bir komploda kendini bulduğunu görüyor.

Netflix’in Yeni Dizisi Freud Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Netflix'in Yeni Dizisi Freud Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Netflix’in Yeni Dizisi Freud Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Freud hikayesi gerçek mi?

Karakter Sigmund Freud’a dayanırken, hikayenin çoğu kurgusaldır. Şovda, genç bir Freud psikanaliz becerilerini suçları çözmek için kullanıyor. Ayrıca kötü adamları yakalamak için bir polis ve bir araçla işbirliği yapıyor. Dizi, Freud’un devrimci hakkında açıklanmayan diğer faaliyetler arasında bir seansa katıldığını gördüğümüz gibi doğaüstü ve dedektif çalışmanın unsurlarını sunuyor.

Netflix’in Yeni Dizisi Freud Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Freud Dizisinin Konusu

Dizi, nöroloğu bir suç çözme dedektifi olarak hayal ediyor.

1880’lerde geçen hikaye, gerçek hayatta Freud’un hayatının çoğunu yaşadığı yer olan bir Viyana fonunda ortaya çıkıyor.

Freud’un hayatını, kanlı suçları çözmek için bir ortam ve polis memuru ile bir araya geldiğinde takip ediyor.

Sekiz bölümlük dizi Alman dilinde ve aynı zamanda Freud’un hayatında, teorilerinin ve fikirlerinin onu diğer doktorlarıyla yabancı olarak bıraktığı bir dönemi izliyor.

Profesyonel itibarı ve tehlikedeki nişanlısı ile olan ilişkisi sayesinde uyuşturucu dolu gecelerde arkadaşı Arthur Schnitler ve Viyana’nın yüksek toplum kalabalığı ile teselli buluyor.

Netflix, “19. yüzyılda Viyana’da adını vermeye hevesli olan aç genç Sigmund Freud, bir dizi kanlı gizemi çözmek için bir psişik ve müfettişe katılıyor”.

Dizi Marvin Kren, Benjamin Hessler ve Stefan Brunner tarafından hazırlandı.

Viyana’nın bir ortamına rağmen, gösterinin çekimi komşu ülke Prag’da gerçekleşti.

Dramanın prömiyeri 23 Mart’ta yapıldı ve merak uyandıran hayranlar diziyi film/dizi devi şirketi Netflix’ten bakabilirler 🙂

Freud’un kadrosunda kimler var?

Sigmund Freud, Avusturyalı aktör Robert Finster tarafından canlandırılırken, medyum yardımcısı Fleur Salome, Ella Rumpf tarafından canlandırılıyor.

Polis Alfred Kiss de Avustralyalı aktör Georg Friedrich tarafından canlandırılıyor.

Yeni dramanın diğer aktörleri arasında Christoph Krutzler, Brigette Kren, Anja King ve Philipp Hochmair var.

Fleur Salome’ın Ella Rumpf karakteri, yayınlara göre Freud’un gerçek hayatta öğrenci ve arkadaşı olan Lou-Andreas Salome’ye dayanıyor.

Freud dizisinin ikinci sezonu gelecek mi?

Dizinin ikinci sezonu için Netflix için iyi bir şekilde övgü aldı. İlk sezon ana gizemi düzgün bir şekilde tamamladığından, gelecekteki bölümlerin çözmek için yeni bir komploya dönüşmesi gerekecek. Ancak bu, dizinin sadece Freud’un hayatının başlangıcında olduğu ve büyümek ve icat etmek için bolca alana sahip olduğu göz önüne alındığında, kesinlikle mümkündür. Freud unvanını oynayan aktör Robert Finster, Avusturyalı bir medya kuruluşuna 2.sezon için  hiçbir şey söyleyemedi. Bunun yerine insanlardan önce 1.sezonu izlemelerini istedi.

Ancak, tahmin edecek olursanız ki Netflix bir diziyi yeniliyorsa bölümlerin çekilmesi biraz zaman alabilir. Şu anda birçok Netflix dizi ve filmi, koronavirüs pandemisinin sonuna kadar askıya alındı. Eğer işler bir süre daha kapalı kalmaya devam ederse ikinci sezonu geciktirebilir. Genellikle Netflix, bir yıl arayla dizilerin sezonlarını yeniliyor. Bu sezon 2020 mart ayında başlayan dizi tahminen yine 2021 yılının mart ayına denk gelir. Ancak koronavirüs nedeniyle gecikmeler yaşanacağından onu 2021 yazına veya ötesine kadar taşıyabilir. 

Netflix’in Yeni Dizisi Freud Hakkında Bilmeniz Gerekenler gibi diğer blog yazılarımız için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir