Evde Tek Başına Ne Yapılır? Yapmanız Gereken 8 Eğlenceli Şey

Birçok insanın evde yalnız olduklarında ne yapacağını bilemiyor. Evde tek başına ne yapılır? Karantina günlerinde nasıl vakit geçiririz diye sormaya başladık. Kendimizle zaman geçirmek dünyanın en iyi şeylerinden biridir. Fakat karantinada nasıl vakit geçireceğiz?

Evet kendimizle vakit geçirebiliriz, kendi kendimize gülebilir, eğlenebilir gayet kaliteli zamanlar geçirebiliriz. Sizde kendinizle oynayabilir ve etrafta olduğunda asla yapamayacağın tüm bu komik şeyleri yapabilirsin.

Hadi evde yalnızken neler yapabiliriz bir bakalım. Evde Tek Başına Ne Yapılır? Yapmanız Gereken 8 Eğlenceli Şey

1- Film izleyin.

Tek ihtiyacınız olan bir dizüstü bilgisayar ve bir internet bağlantısı. Bazı ücretsiz film sitelerinde TV’de daha önce görmediğiniz filmleri bulabilirsiniz. Netflix, YouTube, Hulu, Vimeo, Leinster, WolowTube, Movie4K gibi platformlardan eğlenmek için dizi ve film izleyebilirsiniz.

2- Şarkı Söyleyin.

Evde yalnız olduğunuzda, favori şarkı listenizden yüksek sesle şarkı söylemeye özgürsünüz. Belki bu sayede gizli yeteneğinizi keşfedebilirsiniz.

Kim bilir, belki bu birkaç şarkı sonra yeni bir Beyonce veya Justin Bieber doğabilir 🙂

3- Video Oyunları Oynayın.

Evde yalnız olmak video oyunları oynamak için en iyi zamandır. Counter-Strike, Pubg, Leage of Legends gibi oyunları oynamanın tam zamanı bağıra bağıra oynabilirsiniz.

4- Kıfayetlerinizi Deneyin.

Evde yalnızken kıfayetlerinizi deneyin. Bazen yapacak hiçbir şey bulamadığınızda bütün kıyafetlerinizi çıkartıp deneyebilirsiniz. Dışarıda giymediğiniz, komik gelen kıyafetlerinizi sırayla deneyin bence çok keyifli bir aktivite olacaktır. Bu sayede sıkıldığını unutup bu vaktin tadını çıkartacaksınız.

5- Rahatlayın!

Saatlerce uyumayı sevenlerden biriyseniz. Dünyada neler olup bittiğini umursamazsınız ve uyurken sizi rahatsız eden birine bile tahammül edemezsinizdir. Uykunuz yoksa bile sessizliğe dalıp tavanı izleyerek hayal kurmak gibisi yoktur.

6- Bir arkadaşınızı arayın, kısa mesaj gönderin veya görüntülü arayın.

Evde yalnızken ve dışaraya çıkamadığınız anlarda sosyalleşmek önemlidir. Arkadaşlarınızla uzun saatler boyunca konuşabileceğiniz en iyi zamandır. Evde sıkıldığınızda Bir arkadaşınızı arayın, kısa mesaj gönderin veya görüntülü arayın.

7- Temizlik Yapın.

Evebeynleriniz gibi konuşmuş olaiblirim ancak sıkıntınıza iyi gelecek ve vakit harcamış olacaksınız öte yandan aileniz bu eyleminiz için mutlu olacaktır.

8- Günlük Tutun.

Bu sıkıntılı günlere gelecek nesillere unutmadan anlatmanın en iyi yolu günlük tutmaktır. Sıkıldıkça karantinada günlerinin ve evde yalnızken sıkıldığınız anları olayın durumunu günlüğünüze yazabilirsiniz.

Eğer canınız çok fazla sıkılmaya devam ediyorsa ve başka neler yapabilir diye merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Evde Tek Başına Ne Yapılır? Yapmanız Gereken 8 Eğlenceli Şey” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir