En iyi Netflix dizileri 2020

Netflix artık 7’den 70’e hepimizin için en sevilen dizi ve film izleme platformu oldu. 2018-2019 yılındaki gibi 2020 yapımı Netflix dizileri çıkmaya devam ediyor. Sizler için En iyi Netflix dizileri hazırladık lafı uzatmadan bu listemize geçiyoruz.

2020 yılında Netflix’in En iyi Dizileri sıralıyoruz;

Atiye

En iyi Netflix dizileri 2020

İlk olarak bir Türk dizisi olan ‘Atiye’den başlayalım istedik. Netflix ülkemizdeki potansiyeli görmüş olduğunu düşünüyoruz ki 2020 yılında da Türk yapımı dizilere ilgisini yükseltti. Atiye, Hakan muhafız’dan sonra Netflix’te ki ikinci Türk dizisi oldu.

Konusuna geçersek Atiye, çocukluğundan beri bir şekil çizmektedir bu şekil doğrultusunda kendi iç dünyasında bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuğu onu medeniyetin ilk buluntularını barındıran Şanlıurfa Göbeklitepe’den Nemrut’a kadar sürükler. Bu yolculuğunda ona Arkeolog Erhan rolündeki Mehmet Günsür eşlik etmektedir.

İdealist bir arkeolog olan Erhan, Atiye’nin bu gizemli yolculuğunda ona yardım ediyor..

Türkiye’nin tarihi ve görkemli alanlarını tanıtmasının yanı sıra ülkemizde eşi benzeri görülmemiş bir fantastik dizisini En iyi Netflix dizileri 2020 arasında diyebiliriz.

Messiah Dizisi

En iyi Netflix dizileri 2020

Konusu ve işlenişi olarak bütün dünyada büyük etki yaratan Messiah dizisi, Netflix’in güvendiği ve son zamanlarda çok izlenen dizilerden birisi olmuştur.

Hristiyan inancına göre Mesih, Müslüman inancına göre Mehdi olarak bilinen kurtarıcı rolündeki İsa peygamber’in dünyaya geri dönüşünü işleyen bir konusu var. Diziyle alakalı en şaşırtıcı nokta, İslam dinine göre Mehdi’nin biliyoruz.. Dizinin başrolündeki Fas asıllı oyuncunun gerçek adı da Mehti Dehbi olması bir hayli şaşırttı bizleri..

Çekimler Ürdün ve Amerika’da gerçekleşiyor. Konusu itibariyle birçok insanı etkisi altına almayı başarmıştır..

The Witcher

The Witcher 2020

Editör’ün 2020 favorisi The Witcher, Mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların çoğunlukla yaratıklardan daha uğursuz olduğu, karmaşa içindeki bir dünyada kaderine doğru yol alıyor..

Fate: The Winx Saga

Winx Club’ın dizisinin ismi belli oldu.

Winx Club’ın dizisinin ismi belli oldu. Fate: The Winx Saga, 2020 yılının en iyi dizileri arasında yer alacak gibi gözüküyor.. Kader: Winx Saga, Iginio Straffi tarafından yaratılan animasyonlu Winx Club dizisine dayanan yeni bir yetişkin drama televizyon dizisidir. Straffi ve Viacom’un sahip olduğu Rainbow stüdyosu tarafından üretilmektedir. Okçuluk Resimleri de üretime katılıyor..

Jurassic World: Camp Cretaceous

Jurassic World: Camp Cretaceous

7’den 70’e herkesin hayranı olduğu Jurassic Park serisinin devamı niteliğindeolacak olan bu dizi, animasyon türünde izleyiciyle buluşacak. Jurassic World: Camp Cretaceous, dış dünyayla bağı kalmayan ve hayatta kalmak için mücadele veren altı gencin yaşadıkları serüveni anlatıyor..

Ragnarok Dizisi

Netflix 2020 Ragnarok Dizisi

Ragnarok, küçük bir Norveç kasabasında yaşananları konu ediyor. Edda, ılık kışlara ve şiddetli yağmurlara maruz kalan bir kasabadır. Burada yaşayan insanlar, mevsim değişikliklerinden dolayı oldukça muzdariptir. Eğer kimse bu duruma müdahele etmezse, kıyamet çok da uzakta değildir.

Rise Of Empires: Ottoman

Rise Of Empires: Ottoman 2020

Editörün Tavsiyesi; Rise of Empires: Ottoman, Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselme dönemini konu ediyor. Fatih Sultan Mehmet olarak bilinen II. Mehmet’in destansı hikayesinin anlatılacağı dizide, Sultan II. Mehmet’in 13 yaşında tahta çıkmasının ardından masalsı yükselişi, Konstantinopolis’i devirmesi ve 15. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli hükümdarlarından biri haline gelmesi konu ediliyor.

Diğer blog yazılarımız için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir