En İyi İnternet Firmaları

Günümüzde neredeyse her evde internet sağlayıcısı var. En İyi İnternet Firmaları, altyapı, bağlantı teknolojisi ve müşteri hizmetleri konusunda her sağlayıcının birbirinden farklı üstünlükleri bulunuyor. Ülkemizde 59.36 milyon İnternet kullanıcısı var. Bu sayı nüfusun %72’sini oluşturuyor. İnternet, sürekli konuşulması gereken ve hepimiz için önemli bir konu olmuştur. En İyi İnternet Firmaları‘nı sizin için sıraladık.

Turksat Kablonet

Turksat Kablonet

KabloNet ve UyduNet gibi çözümleriyle kendi altyapısına sahip olan Turksat, 1990 yılından beri hizmet veren bir şirkettir. Altyapı olarak tamamen kendi ağlarına sahiptir. Türkiye’de 23 kentte Kablo TV şebekesi üzerinden hizmet veren bir internet servis sağlayıcısıdır. Modemler DOCSIS sistemine göredir. Bu nedenle sabit telefon hattına gerek olmadan da abone olunabilmektedir.

Turkcell Superonline

Turkcell Superonline ı

Turkcell, kendi kurduğu altyapı üzerinden fiber optik internet ve çeşitli telekomünikasyon hizmetleri veren bir Turkcell grup şirketidir. Superonline, fiber bağlantılarda kendi altyapısını, ADSL bağlantılarda ise Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Şirket, bireysel, kurumsal ve toptan segmentteki müşterilerine ses, veri, genişbant internet erişimi, toplu ses taşıma, kiralık veri hattı hizmetleri ve katma değerli servisler sunmaktadır.

Türk Telekom TTNET

Türk Telekom TTNET

Türk Telekom’un alt yapısı üzerine kurulan bir şirket olan TTNET, 2006 yılından beri faaliyet gösteriyor. 26 Ocak 2016 tarihinden itibaren Türk Telekom markası altında hizmet vermektedir.

Turknet

Turknet

1996 yılında bağımsız yeni nesil telekom operatörü olarak, bireylerin ve kurumların iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuştur. Telefon, toplu internet, özel sanal ağ (IP MPLS VPN), veri merkezi ve barındırma hizmetleri sunmaktadır. Yerel, ulusal ve uluslararası bağlantılar için büyük ölçekli fiber optik kablo tesisleri bulunmaktadır.

Vodafone Net

Vodafone Net

Vodafone, GSM operatörü olarak ülkemizde faaliyet göstermeye başlamıştır ve sonrasında internet servis sağlayıcısı arasına katılmıştır. Fiber altyapısı kendisine, ADSL altyapısı da Türk Telekom’a aittir. 

Millenicom

Millenicom

En İyi İnternet Firmaları, Millenicom, 2004 yılından itibaren Türkiye’de alternatif operatör şirketi olarak hizmetlerine devam etmiştir. 2019 yılı itibarıyla İnternet servis sağlayıcıları arasında %3.3 ile en büyük 5. firma olmuştur.

D-Smart İnternet

D-Smart İnternet

D-Smart, 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren ve 2018 itibarıyla Demirören Holding bünyesinde bulunan Türkiye’nin, dijital yayın platformu ve internet servis sağlayıcısıdır.

Digiturk İnternet

Digiturk İnternet

Digiturk İnternet, 2000 yılından bu yana hizmet veren bir yayın kuruluşudur. İnternet servis sağlayıcısı görevi vermektedir.

En İyi İnternet Firmaları‘nı sizler için yazdık.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir