En İyi Canlı Yayın Platformları

en iyi canlı yayın platformları

En İyi Canlı Yayın Platformları, günümüzde birçok birbirinden güzel canlı yayın platformları var. Tabi yayın yapmak sanıldığı kadar kolay değil. Yayında içerik çok önemli. İşte burası hayal gücünüze en çok ihtiyaç duyacağınız kısımdır. İnternet olan her yerden, telefon üzerinden bile canlı yayın yapmanız mümkündür. Yurt dışında gezerken bir yandan yayın yapın, evinizde takipçilerinizle belli konular hakkında sohbet edin. Oluşturacağınız konseptler çok önemlidir. Tabi içeriklerinize karar verirken hitap edeceğiniz ve platformdaki hazırda bulunan büyük kitleyi ve onların zevklerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Canlı yayında yemek, çizim veya makyaj yapmak platformun alışık olduğu içeriklerden yalnızca birkaçı olmuştur. Sizler de yetenekleriniz, bilginiz ve deneyiminiz doğrultusunda içeriklerinize karar verip başlayabilirsiniz. İşte En İyi Canlı Yayın Platformları’nı sizin için yazdık.

Twitch

Twitch

Twitch, tartışmasız en popüler canlı yayın platformudur. Twitch şu anda aktif olarak günlük 15 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahiptir. Twitch’te oyun içeren kanalların haricinde IRL ve müzik kanalları da bulunmaktadır. Yayınlarındaki reklamlarla veya aylık 4.99 dolardan başlayan abonelik parası kazanabilirsin. Yayıncı olmakta ciddiyseniz, Twitch en iyi seçenektir sizin için. Büyümeye devam eden devasa izleyici kitlesi bulunuyor. Her platformda veya cihazda canlı yayın imkanı bulunuyor.

YouTube Live

YouTube Live

YouTube Live, canlı yayın açısından dikkat çeken bir platformdur. İzleyici kitlesi oluşturma açısından diğer canlı yayın platformlarına göre daha avantajlıdır. YouTube’da halihazırda bir kanalınız bulunuyorsa, canlı yayın yapmak için YouTube Live’ı seçebilirsiniz. YouTube’da kanalı bulunan bir yayıncının canlı yayın için bir izleyici kitlesi oluşturma zahmetine girmesine gerek kalmaz. Bir adım önde başlamış olabilirsiniz. Mobil cihaz üzerinden canlı yayın yapabilmek için 1000’den fazla aboneye ihtiyacınız vardır. YouTube’da ücretsiz olarak birini takip ettiğinizde abone olmuş olursunuz.

Mixer

Mixer

Mixer, Microsoft’un Twitch’e karşı oluşturduğu bir canlı yayın platformu olmuştur. Canlı yayın platformu, 2016 yılında Beam ismi ile hizmete girdi ancak 2017 yılının Mayıs ayında Mixer olarak değiştirildi. 2019 yılının Ağustos ayında dünyanın en popüler yayıncılarından biri Ninja, Twitch’ten Mixer’a geçiş yaptı. Bu durum, Mixer’ın canlı yayın platformları arasında önemli bir yere yükselmesine yardımcı oldu. Mixer, oyunculara odaklanmış durumda. Canlı yayın platformu Mixer’da IRL ve Talk Show tarzında kanallarda bulunuyor. Oyun canlı yayınları da oldukça fazla bulunuyor. Yayınlarda şu anda reklam bulunmuyor, bundan dolayı yayıncılar abonelere güveniyor.

DLive

DLive

DLive, platformu üzerinden canlı yayın yapan içerik oluşturucuları Lino puan kazanabiliyor. Diğerlerinden farklı olarak içerik oluşturucularına yapılan ödemeleri kripto para olarak yapan DLive uygulaması, Android platformunda ücretsiz olarak da mevcut durumdadır. DLive’da izleyenler beğendikleri yayınlara bağış yaparak yayıncıların puan kazanmalarını sağlamaktadır. Puan kazanan yayıncılar ise Lino Network üzerinden kazandıkları puanları paraya çevirebiliyorlar. DLive, oyun, sohbet, yaşam tarzı, sanat, kodlama, haberler, eğitici ve öğretici, bilim ve teknoloji, seyahat, açık hava, spor ve fitness ve webshows kategorileri altında yayınlar yapılabiliyor.

Facebook Gaming

Facebook Gaming

En İyi Canlı Yayın Platformları, Facebook’un oyun yayın platformu Fb.gg olmuştur. Oyun içerikleri konusunda lider olan Twitch‘e rakip olarak geliştirilmiştir. Oyun odaklı canlı yayınların bulunacağı Fb.gg (Facebook Gaming) platformunda kullanıcılar favori yayıncılarını rahatlıkla takip edebilcekler. E-spor yarışmaları ve oyun konferansları yayınlanacak İçinde Facebook’ta yayınlanan tüm videolu oyun içeriklerini bulunduracak olan Fb.gg platformu, video içeriklerininin yanı sıra kullanıcıların takip ettikleri yayıncılar, beğendikleri grup ve sayfalarla ilgili içeriklere de sahip olacaktır. Yayıncıları izlerken şeker biriktirip ücretsiz yayıncılara destekte bulunabilirsiniz.

En İyi Canlı Yayın Platformları‘nı sizler için yazdık. İstediğiniz platformu seçip ya yayın yapabilir yada yayıncıları izleyerek destek olabilirsiniz.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir