En Çok Oynanan Online Oyunlar

En Çok Oynanan Online Oyunlar, günümüzde çocuklar, gençler, yaşlılar olmak üzere 7’den 70’e oynadığımız birçok oyun var. Oyun sektörü piyasa ile tanıştığında bilgisayar kullanım oranı oldukça düşüktü. Yeni yeni yayılmaya başlayan bilgisayar kullanımının son yıllarda artış göstermesi Oyun sektörünün gelişmesine doğrudan etki etmiştir.

1- League of Legends

1- League of Legends

League of Legends çıktığı günden itibaren ülkemizde olsun ve diğer bütün ülkelerde en çok oynanan Moba türü olmuştur. League of Legends günlük 1.200.000 oyuncu sayısıyla kral koltuğunda oturmaktadır. MOBA türündeki her ülkede ligleri ve onları temsil eden takımları olan, her yıl düzenlenen dünya şampiyonası ile League of Legends yoluna devam etmektedir.

2- Player Unknown Battleground (PUBG)

2- Player Unknown Battleground (PUBG)

Güzel grafikleri ve hayatta kalma duygusunu taşıyan bu oyun günümüzün en çok oynanan oyunlarından biri olmuştur. Günlük 980.000 oyuncuya sahip olan PUBG oyun dünyasında yükselmeye devam etmektedir.

3- Dota 2

3- Dota 2

2.oyunu çıkarttığı Dota 2 oyun dünyasının ilk MOBA tarzı oyunlarındandır. Aktif olarak turnuvaları düzenlenen ve her ay güncellenerek karşımıza çıkan bu oyunun, günlük 800.000 oynayan oyuncu sayı vardır. 

4- Counter Strike Global Offensive (CS GO)

4- Counter Strike Global Offensive (CS GO)

Counter Strike Global Offensive Fps türünün en yaşlısı olan küçüklüğümüzden beri internet kafelerde oynadığımız bu oyun kendini yıllardır güncelleyerek yerini korumaktadır. Günlük 550.000 oyuncuya sahiptir.

5- World Of Warcraft

5- World Of Warcraft

World Of Warcraft MMORPG tarihi olan oyun yıllardır en çok oynanan oyunlardan biri olmuştur. En çok oynanan MMORPG olmasına rağmen nerdeyse hiç bir oyun MMORPG oyun onu geçememiş ve koltuğundan kaldıramamıştır. Günlük 190.000 oyuncusu olan bu oyun hala liderliğini sürdürmektedir.

6- Overwatch

6- Overwatch

Overwatch kendi türünde zirvede olan bir oyundur. Başka takımlara karşı oynanan oyunda, farklı modlar olup, farklı karakterleri  bulunduran oyunun günlük 130.000 oyuncusu vardır.

7- H1Z1: King of the Kill

7- H1Z1: King of the Kill

Oyunda paraşütten atlayıp şehirden silah bulup farklı oyuncularla savaştığımız, saklandığımız ve  konum almanın önem taşıdığı, oyunun günlük 79.000 oyuncusu vardır.

8- Grand Theft Auto V

Auto

Grand Theft Auto V çıktığı günden beri oyun dünyasında zirveye oturmuş, hala binlerce oyuncuya sahip. Gta V oyun açık dünyada geçen kendi karakterinizi yaratıp onunla, görevler yapabildiğiniz bir oyundur. Oyunda yapılabilecek görevler banka soymak, araba çalmak ve adam öldürmek gibi farklı görev tarzıyla, Gta V çok sevebileceğiniz bir oyundur. 70.000 oyuncuya sahiptir.

9- Hearthstone

9- Hearthstone

Hearthstone Blizzard’ın  yaptığı (World of Warcraft) karakterlerini kullandığı kart oyunudur. Bu oyunda amaç rakibi kendi kartlarınızla rakibi yenmektir. Günlük 68.000 oyuncusu kartlarıyla çarpışmaktadır.

10- Team Fortress 2

10- Team Fortress 2

Team Fortress 2 FPS tarihin ilk oyunlarından biri olan, farklı modlara sahip bir savaş oyundur. Günlük 63.000 oyuncuya sahiptir. 

11- Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

11- Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege taktiksel bir FPS oyunudur. Farklı tip karakterlerle operasyonlar yaptığımız, bu oyunda 5-5 takımlara ayrılıp farklı şekillerde, içeri girmeye çalıştığımız FPS türündedir.

12- ARK: Survival Evolved

12- ARK: Survival Evolved

MMO tadında olan, dinazorları evcilleştirip onların üstüne binebiliyorsunuz. Onları besleyip, büyütüp evcil hayvan haline getirebiliyorsunuz. Kendi birliğinizi kurarak başka birliklere saldırıp savaş yapabiliyorsunuz.

13- Warframe

en çok oynanan online oyunlar

Warframe MMOFPS bir uzay ile alakalıdır. Kullanabilecek farklı silahlar ve karakterler mevcuttur.

14- Minecraft

en çok oynanan online oyunlar

Minecraft bloklarla ve taşlarla bir şehir oluşturma oyunu gibi görünse aslında bir çok modu bulunup en çok oynanan oyunlardan biridir. Pvp , survival ,creative, gibi birçok modları bulunuyor.

15- Fortnite

en çok oynanan online oyunlar

Fortnite Battle Royale, 100 oyuncuya karşı oynanan ücretsiz bir Fortnite modudur. Dev bir harita. Bir savaş otobüsü. Fortnite’ın inşa yeteneklerinin ve yok edilebilen çevre öğelerinin gerçek insanlara karşı yapılan soluk kesici savaşlarla bir araya gelmesidir.

16- Smite

en çok oynanan online oyunlar

Smite farklı olarak üçüncü göz bakışından (tps) oynanmaktadır. Bir tanrıyı temsil eder ve kendine has yetenekleri vardır. Her takım kendi başlangıç noktasından eşya alabilir. 1vs1, 3vs3, 5vs5 ve 10vs10 karşılaşmalar bulunmaktadır.

17- Travian

en çok oynanan online oyunlar

Web Tabanlı bir çeşit strateji ve savaş oyunudur. 4 ırk bulunmaktadır.

En Çok Oynanan Online Oyunlar sizler için sıraladık.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir