Dünyanın En Tehlikeli 10 Köpek Irkı

Hemen hemen tüm köpekler düşünülemez hasara ve tehlikeye neden olabilir. Dünyanın En Tehlikeli 10 Köpek Irkı

Ancak bazı ırklar tehlikeli reaksiyonlar göstermeye ve ölümlere neden olmaya daha yatkındır! Bu cinsler, çeşitli hanelerde ve durumlarda mutlu bir şekilde yaşayabilmeleri için en dikkatli, sosyalleştirilmiş ve eğitimli itaat etmelidir!

Sizler için hazırladığımız Dünyanın En Tehlikeli 10 Köpek Irkı listesine geçelim.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Köpek Irkı Listesi

10. GREAT DANE (Büyük Danimarkalı)

10. GREAT DANE (Büyük Danimarkalı)
10. GREAT DANE (Büyük Danimarkalı)

Büyük Danimarkalılar, çok duygusal ve hassas köpekler grubuna dahil oldukları için uygun şekilde eğitilir ve bakılırsa nazik devler olabilir! Ancak, erken yaşlardan itibaren eğitilmez ve sosyalleşmezse, oldukça tehlikeli ve agresif olabilirler! Büyük vücut boyları ve kiloları göz önüne alındığında, ölümlere neden olabilirler!

9. BOXER

9. BOXER
9. BOXER

Boxerlar, av köpekleri ve yetiştirildikleri günden beri saldırı ve bekçi köpekleri olarak kullanılıyorlar! Güçlü bir çene ve ısırık var – bu koruma için mükemmel! Ancak, uygun şekilde eğitilmezlerse, çok saldırgan saldırganlar ortaya çıkarabilirler! Boksörleri eğitirken akılda tutulması gereken bir başka şey, bu faktörler durumu daha da kötüleştirebileceğinden sert muamele ve cezadan kaçınmaktır!

8. WOLF HYBRID

8. WOLF HYBRID
8. WOLF HYBRID

Zaten anlayabileceğiniz gibi, bu köpekler gri kurtlar ve köpekler arasında bir haç ve bu onları tahmin edilemez hale getiriyor! Kendi başı, vahşi ve talepkar bir kafaları var! Birçok eyalet, bir ev hayvanı olarak bir Wolf Hybrid’e sahip olma olasılığını şimdiden yasakladı!

7. ALASKA MALAMUTE

7. ALASKA MALAMUTE
7. ALASKA MALAMUTE

Alaskan Malamute’ler son derece enerjik köpeklerdir ve eğer enerjileri olumlu kullanılmazsa, oldukça agresif köpeklere dönüşebilirler! Av için avlanma ihtiyacı vurgulanmıştır, bu nedenle dikkatli bir şekilde bakılmalıdır! Bir diğer önemli şey, yavaş öğrenenler olmalarıdır, bu da onları eğitirken çok sabır gerektirir!

6. Sibirya Kurdu

6. Sibirya Kurdu
6. Sibirya Kurdu

Sibirya Kurdu tıpkı Alaska Malamutes gibi, çalışan köpekler olarak yetiştirildi ve bu yüzden çok sosyal olmamalarının nedeni bu! Ancak, doğru yaklaşım ve eğitim ile onları daha samimi ve sakin hale getirebilirsiniz! Kötü sosyalleşme ve eğitim kesinlikle onları agresif ve tehlikeli köpeklere dönüştürecektir!

5. BULLMASTIFF

5. BULLMASTIFF
5. BULLMASTIFF

Bekçi köpekleri olarak Bullmastiffs, doğru bakılmadığı takdirde ölümcül olabilecek doğal bir agresif mizacına sahiptir! Onlar büyük köpekler, bu nedenle, hoş olmayan çatışmalardan kaçınmak için onları eğitmek ve itaatkâr hale getirmek şart!

4. DOBERMANN PİNSCHER

4. DOBERMANN PİNSCHER
4. DOBERMANN PİNSCHER

Dobermanlar çok zeki, güçlü ve sese çok duyarlıdır! Tehlikeyi hissedecekler ve kendi başlarına tepki gösterecekler! Doğal olarak yabancılara karşı agresiftirler ve ayrıca boyutları daha da tehlikeli hale getirmede rol oynar! Uygun şekilde eğitilmemiş ve itaatkar değilse, oldukça fazla hasara neden olabilirler!

3. ALMAN ÇOBAN KÖPEĞİ

3. ALMAN ÇOBAN KÖPEĞİ
3. ALMAN ÇOBAN KÖPEĞİ

Alman Çobanları büyük bir hızla tepki verebilir ve tehlikeyi ortadan kaldırmaya son derece odaklıdır, ölümcül hasara neden olabilirler! GSD’lerin agresif doğası, uygun eğitim, sosyalleşme ve sevgi ile biraz tonlanabilir ! Bu şekilde, sadık ve çok sevgi dolu bir evcil hayvan alacaksınız!

2. ROTTWEİLER

2. ROTTWEİLER
2. ROTTWEİLER

Rottweiler en kötü sıcaklıklardan birine sahiptir ve ayrıca, özellikle sahibinin amatör olduğu, sakin ve iddialı bir doğaya sahip olmayan aileler için uygun olmayan aile köpekleri olarak kabul edilir! Tehlikeli reaksiyonlardan kaçınmak için sürekli eğitilmeleri ve dikkatli olmaları gerekir!

1. PİT BULL

1. PİT BULL
1. PİT BULL

Pit Bull’lar savaşçı köpekler ve görevlerini tamamlayana kadar coşkuyla devam edecekler! Çok güçlü bir çene ve ısırıkları vardır ve ısırıklarını bu kadar kolay serbest bırakmadıkları bilinir! Bu nedenle, gereksiz tehlikeli durumlardan kaçınmak için erken yaşlardan itibaren eğitilmeli ve sosyalleştirilmelidir!

BONUS: Sivas Kangalı

BONUS: Sivas Kangalı
BONUS: Sivas Kangalı

Sivas Kangalları, bekçi köpekleridir. Sahiplerine düşkün ve uysal bir ırktır. Görünüş biçimi olarak iridirler tehlike anında dünyanın en güçlü yırtıcı hayvanlarını bile parçalayabilirler..

Dünyanın En Tehlikeli 10 Köpek Irkı gibi diğer blog yazılarımız için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir