Deri Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Deri Eşyalar Nasıl Temizlenir?, deri eşyalar şık bir görünümü sayesinden her eşya modelinde seçilen bir kumaş türüdür. Deri kumaş türlerini severek alıp kullanıyoruz. Deri kumaşların diğer tür kumaşlara göre daha modern ve gösterişli olması sebebiyle daha çok seçiliyor. Giyimden tutun, evdeki ve çalıştığınız yerdeki koltuklar, sandalyeler, çantalar, ayakkabı, cüzdanlar vb. birçok deri eşyalar bulunuyor. Deri eşyaların özellikle de deri koltukların temizlenmesinde püf noktalar bulunuyor. Eğer yanlış bir temizleme yöntemi kullanmanız halinde eşyanız bir daha kullanılamayacak bir hale gelebilir. Bu durumda zaman kirlenen deri eşyalara zarar vermeden temizlemek gerekiyor. Hem eşyayı uzun süre kullanma hemde görüntüsünü korunur. Deri kumaşın kaygan ve parlak türde olması temizliği yönünden kullanışlıdır. Fakat doğru bir temizleme yöntemi uygulamalıyız.

Deri Eşyaları Temizleme Yöntemi

Deri eşyaların temizlemesi diğer eşyalara göre daha çok emek ister ve bira daha vakit alan bir iştir. Bildiğimiz üzere birçok kumaşı ıslak ve sabunlu bezle silip geçersiniz. Fakat deri kumaşın ıslanmasından dolayı yıpranma ve çatlama gibi sorunların olması mümkün. Bu sebeple deri eşyaları sildikten sonra hemen kurulamanız gerekiyor. Günlük temizlik işlerinde bu şekilde uygun yapabilirsiniz. Ancak çıkması zor lekeler bulaştığında deri eşyalara özel temizlik losyonlarını kullanmalısınız. Bulaşan lekeyi çıkartmak için sildiğiniz yere bastırmak gerekiyor. Bu nedenle etkili bir deri losyonu kullanmanız gerekiyor.

Deri Eşyaları Temizlemenin Püf Noktaları Nedir?

Deri kumaşları birçok yerde yaygın olarak kullanılıyor. Görüntüsü ve şık duruşu gereği her yerde önem veriliyor. Beyaz sabunlu su ve gliserinli su ile eşyaların yüzeylerini temizlemek hem eşyanın temiz olmasını hemde parlak şık bir görüntü sağlıyor. Fakat ıslak bezle sildikten sonra kesinlikle kuru biz bezle ıslak yerleri kurulamalısınız. Hiç bir yer ıslak kalmayacak şekilde kurulayın. Bu temizlik yöntemleri sayesinde deri eşyalar temiz ve dayanıklı oluyor.

Deri Eşyaların Temizlenmesinde Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Deri eşyaların temizlenmesinde özenli davranmak gerekiyor. Deri eşyaların hızlı yıpranması gibi bir durumu vardır. Bundan dolayı sert temizlik ürünleri ve çamaşır suyu gibi ürünlerden kaçmanız lazım. Deriye kesinlikle kullanmayın. Özellikle deri eşyaları güneşe çok fazla maruz bırakırsanız ömrünü kısaltabilir. Deri eşyaların temizlenmesinde kullanılan yöntemler kadar kullanılacak ve seçilen temizlik ekipmanları da deriye uygun olması gerekiyor. Eğer renkşi bir bez seçerseniz deri yüzeyine boya geçmesine sebep olabilir. Bu sebeple kullandığınız bezin renksiz olması çok önemlidir.

Deri Eşyalar Nasıl Parlatılır?

Deri kumaş türleri kirleri gösteren bir türdür. Bu sebeple parlatmadan önce kirli yüzeyi temizlemelisiniz. Deri eşyayı parlak bir görünüme kavuşturmak için beyaz sirke ve keten tohumunu küçük bir çay bardağında karıştırıp deri yüzeye sürün. Boş bir fıs fıs varsa püskürtmede yapabilirsiniz. Sürdükten veya püskürttükten sonra kurumadan hemen temiz ve renksiz bir bezle silin. Bu işlemden sonra parladığını göreceksiniz. Eğer aynı işlemi koltuğa yapacaksanız yaptığınız karışımın miktarını biraz arttırabilirsiniz.

Sizler için Deri Eşyalar Nasıl Temizlenir? yazdık. Evlerde ve giyimlerde çok tercih edilen derileri temizlemenin püf noktaları bulunuyor.

Tüm yazı ve etkinlikler için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir