Çin’de Yenilen En İlginç Yemekler Neler?

Çin’de Yenilen En İlginç Yemekler Neler?, bildiğimiz üzere her ülkenin kendine has ve özgü yemek kültürü var. Çin’in biraz enteresan yazarken bile bir tuhaf oluyorsun. Türk mutfağı dediğimiz de aklımıza direk kebap, iskender, lahmacun, yaprak sarması vb. yiyecekler geliyor. Fakat Çin denilince akla alınamayacak yiyecekler geliyor. Çin’in köklü yemek tarihi 570 bin yol öncesine kadar uzanıyor. Çin’de mutfak kültürünün böyle ve farklı olması verimli toprakların çok az olması ve nüfusunda bir o kadar fazla olmasına dayanıyor. Yemekleri sebze ağırlıklı olsa da birçok hayvan ve vahşi hayvanları da tüketiyorlar. Gelin birlikte sizlerle en ilginç yemeklerine göz gezdirelim.

Çin’de Tüketilen Enteresan Yemekler

Akrep Çorbası

Akrep Çorbası, Çin’in güneyine aittir. Pişirilirken zehri yok oluyor. Çorbası hariç sokaklarında akrep kızartması geleneksel lezzetleri haline gelmiştir.

Böcekli Çorba

Böcekli Çorba, Çin’de severek içtikleri çorbalar arasında yer alıyor. Onlara göre çok faydalı ve yararlı bir çorba olarak görülüyor.

Kavrulmuş Çekirge

Kavrulmuş Çekirge, genelde ana yemek yerine değil atıştırmalık ve ara öğünde tükettikleri bir yemek.

Cicada

Cicada, bir böcek ve çiftleşince ölen bir cins. Çin’de tadını patatese benzediğini söylüyorlar. Haşlaması ve kızartmasını yapıyorlar. Şişlere geçirip közde pişiriyorlar.

Tarantula

Tarantula, zehirli bir örümcektir. Kızartılarak hazırlıyorlar. Bide bunun tadını enfes olduğunu söylüyorlar. Kızarttıktan sonra sarımsak ve tuzlu bir sosa bandırıp tüketiyorlar. Sadece kolları ve üst gövdesi yeniliyor.

Tavşan Kafası

Tavşan Kafası, Çin’de yerel restoranlarında severek yiyorlar.

Böcek

Böcek, ülkemizde nasıl yaz aylarında dondurma yeriz. Çin’de ise yaz aylarında atıştırmalık böcek tercih ediliyor. Hemen hemen her yerde bulunuyor.

Böcekli Erişte

Böcekli Erişte, sevdikleri ve tercih ettikleri bir yemek olarak görüyorlar. Genelde tercih ettikleri yiyeceklerin başında yer alıyor.

Akrep ve Sürüngen

Akrep ve Sürüngen, Çin’de ana yemeklerde veya yemeğin yanında ikram ediliyor.

Yılan

Yılan, bizlere şaka gibi de gelse severek tüketiyorlar.

Tavuk Bacakları

Tavuk bacakları, tavuğun but kısmı dururken bildiğiniz tavuğun sadece ayak kısmını yiyorlar.

Canlı Bebek Fareler

Canlı Bebek Fareler, evet buna inanamayacaksınız ama pembe bebek farelerini bir sosa bandırıp sonra yiyorlar. Bunu yerken videoları bile var.

Çin’de Yenilen En İlginç Yemekler Neler? yazdık. Her ülkenin kendine özgü yemek kültürü var fakat yukarıda gördüğünüz üzere Çin’in biraz farklı ve ilginç.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir