Borel Dezenfektan Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Borel Dezenfektan Nedir? Fiyatı Ne Kadar?, yerli ve milli seri üretimine başlanan borlu el dezenfektanı koronavirüse karşı üretildi. Boren tarafından Ar-Ge çalışmaları ile üretilmiştir. Eti tesislerinde Boren tarafından üretilmektedir. Koronavirüs salgınında kullanılmak üzere bor madeninden el dezenfektanı üretildi. Bor madeni katkılıdır. Günümüzde yaşadığımız salgında el hijyenimize oldukça önem vermeliyiz.

El dezenfektanı etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, yağ, çay ağacı ve su karışımı ile üretiliyor. Antibakteriyel ve antifungal özelliklerdeki çözelti ile geliştirildi. İçerisinde bulunan maddelerden dolayı ellerde kuruluk yapmıyor ve tahrişi engelliyor. Bu nedenlerle üst dokuya zarar vermez ve cilde gelecek etkilere karşı korur. Etil alkol uçtuktan sonra geriye kalan bor ve esansiyel yağlar antibakteriyel ve antifugal sayesinde eldeki bakteri ve mantarları da öldürür. Ayrıca yaraların iyileşmesini de hızlandırır. Dışarıda özellikle kirli yüzeylere temas edilirse en az 20 saniye yıkanması lazım, böyle bir imkan yoksa el dezenfektanı ile hijyen sağlanabilir.

Borel Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Borel Dezenfektan Nedir Fiyatı Ne Kadar, Bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında bor madeninin yerli ve milli el dezenfektanı üretileceğini söylemişti. Bunun üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, koronavirüs ile mücadelede en temel özellik kişisel temizliğin önemini vurgulamıştı. Boren tarafından Ar-ge çalışmaları sonucunda bor katkılı dezenfektanın üretiminin olduğunu söylemişti. Yerli ve milli el dezenfektanı Nisan ayının üçüncü haftası satışa çıkarılacak dedi.

Borel El Dezenfektanı Fiyatı Ne Kadar?

Yerli Borel adıyla seri üretimine başlanın el dezenfektanı ilk etapta 100 ml. boyutunda olacak şekilde üretilecek. Borel el dezenfektanı fiyatı belli değil ancak, uygun fiyattan piyasaya sunulacağı söylenmiştir. Ayrıca 1 litre ve 5 litrelik boyutlarında üretim çalışmaları devam edildiği de söylenmiştir.

Borel Dezenfektan Nedir Fiyatı Ne Kadar günümüzde yaşadığımız covid-19 salgınında hijyenin ne kadar önemli olduğu biliyoruz. Her şeyden önce hijyenimizi ön planda tutmalıyız. Bu sebeple yerli ve milli Borel el dezenfektanı hakkında bilgileri sizler için yazdık.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir