Baş Ağrısına İyi Gelen Şeyler

Baş ağrılarınız çekilmez hal almaya başlamış ve artık dayanamıyacak halde iseniz bu yazı tamda size göre..

Bazen başımız çok ağrıyor ve bunun sebebini her zaman ne olduğunu anlayamıyoruz. Başımızın ağrımasına sebep olan şeylerden bazıları susuzluk, açlık, uykusuzluk, soğuk hava, yüksek ses, kötü kokular ve çeşitli hastalıklar başımızın ağrımasına neden olurlar..

Sizler için denenmiş birkaç yöntemden bahsedeceğiz gün içinde nadiren ama şiddetli baş ağrıları için bu yöntemleri deneyerek bu çekilmeyen ağrıdan kurtulabilirsiniz. Eğer baş ağrınızın sıklığı ve şiddeti çok fazlaysa ilk olarak bir doktora gözükmenizi tavsiye ederiz.

Baş Ağrısına İyi Gelen Şeylerden Biride; Lavanta Kokusu 

Lavanta Kokusu 

Lavanta Kokusu

Lavanta kokusu bir nebze de olsa migren ve baş  ağrılarınızı dindirecektir, denemelisiniz. Sakinleştiri ve rahatlatıcı güzel bir kokusu vardır.

Baş Ağrısına İyi Gelen Şeyler; Kafein

Kafein

Kafein

Kafein; kola,kahve gibi birçok içecekte bulunmaktadır. Özellikte kahvede bulunan kafein’in sakinleştiriciliği sizi rahatlatabilir. Örneğin; Filtre Kahve

Baş Ağrısına İyi Gelen Şeyler; Sıcak / Soğuk Uygulama

Sıcak / Soğuk Uygulama

Sıcak / Soğuk 

Kan basıncının ayaklarınıza doğru inmesi için öncelikle ensenize soğuk su tobası veya jeli ayaklarınızı ise sıcak su içinde tutmalısınız. Bu sayede kan akışınız değişecektir.

Parmak Sıkıştırma

Parmak Sıkıştırma

Parmak Sıkıştırma

Bu yöntem canınızı biraz yakabilir ancak etkili olduğu söyleniyor. Şöyle ki ; Bir elinizin baş ve işaret parmağınız arasında kalan kısmı diğer elinizle sıkıştırınız acı veren kısma denk geldiğinizde 60 saniye tutup bekleyin migren ve baş ağrınızın azaldığını göreceksiniz 🙂 Parmak sıkıştırma tekniği aynı zamanda regl ağrısı, baş ağrısı ve stresi azalttığını görülmüştür.

Baş Ağrısına İyi Gelen Şeyler; Kafein, Lavanta Kokusu, Sıcak / Soğuk Uygulama, Parmak Masajı (Sıkıştırma) baş ağrısına iyi gelmektedir..

Bu yöntemler sadece tavsiyelerimizdir. Eğer baş ağrınızın şiddeti ve sıklığı git gide artıyorsa mutlaka doktora gözükmelisiniz.

Diğer blog yazılarımız için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir