Şu an Altın Bozdurmak Mantıklı mı? 2020

Altının fiyatı arz, talep ve yatırımcı davranışlarının bir kombinasyonu ile hareket etmektedir. Bu sizce de yeterince basit görünmüyor mu? Ancak bu faktörlerin birlikte çalışma şekli bazen mantıksız olabiliyor.. Peki Şu an Altın Bozdurmak Mantıklı mı? 2020

Örnek vermek gerekirse altının yükselip ardından tekrar düşüşe geçmesi, sağlık, ülke güvenilirliği, enflasyon ve borsadaki durumu şeklinde değerlendiriliyor. Gündemde olan koronavirüs sebebiyle altın hızla yükselmektedir. İşte Şu an Altın Bozdurmak Mantıklı mı? 2020

Altın Neye Göre Haraketlilik Gösterir?

Altın Neye Göre Haraketlilik Gösterir?
  • Altın genellikle enflasyondan korunmak için kullanılır. Çünkü kağıt paradan farklı olarak arz yıldan yıla fazla değişmez.
  • Araştırmalara göre, altın fiyatlarının fiyat esnekliğine olumlu yaklaştığını, yani değerin talep ile birlikte arttığını göstermektedir.
  • Ekonomik koşullar kötüleştiğinde altın genellikle daha yüksek hareket ettiğinden, portföyü çeşitlendirmek için etkili bir araç olarak görülmektedir.

Peki Şu an Altın Bozdurmak Mantıklı mı? 2020

Şu an Altın Bozdurmak Mantıklı mı? 2020

Türkiye’de enflasyondan dolayı bir cari açık bulunmakla beraber ekonomik zorluklar ve dünyadaki olaylardan etkilenerek son zamanlarda iyice yükselmiştir.

Altın uzun vadede en kârlı yatırım araçlarından biridir. Bu sebeple yatırım yapacaklar için altının kendilerine göre belirledikleri bir çizelge de düşük fiyattan alıp bir yıl sonra en uygun fiyattan satış yapmak oldukça kârlı olacaktır. Kısa vadede altına yatırım yapmayı düşünenler ise haftalık olarak bir çizelge doğrultusunda sürekli altını izlemeleri gerekmektedir. Bu yazımız da sizlere yatırım tavsiyesi vermiyoruz.

Tahminen söylemek gerekirse altın yaz aylarında düşüş yaşayacak diyebiliriz. Koronavirüs’e aşı bulunduktan sonra dünya ekonomisi bir rahatlama yaşayacak. Ardından Arap – Rus petrol ilişkileri ilerleyen haftalarda düzeldiği farzedersek altını şuan için en uygun pozisyonda bozdurmak mantıklı duruyor..

Dediğimiz gibi altın alım ve satış için yatırım tavsiyesi vermemekteyiz. Araştırmalarımız sonucu tahmin ederek analizlerimiz bu şekildedir.

Şu an Altın Bozdurmak Mantıklı mı? 2020 gibi diğer blog yazılarımız için Anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir