Ailenizle Yapabileceğiniz 15 Etkinlik

Aile bağınızı güçlendirmek bu kadar zor olmak zorunda değil. Birçok mutlu anı yaratabileceğiniz, birbirinizi daha iyi tanımanıza ve dünyayı ailenizle deneyimlemenize yardımcı olabilecek eğlenceli aktiviteler var. Ailenizle Yapabileceğiniz 15 Etkinlik sırasıyla anlattık. Hadi aileyle yapılacak aktivitelere geçelim.

Size yardımcı olmak için, aile üyeleriyle yapabileceğiniz 15 eğlenceli şeyin bir listesini hazırladık, böylece birbiriniz hakkında biraz daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Evde aileyle neler yapılabilir?

Aileyle yapılacak aktiviteler;

1- Masa Oyunları Alın

Akıllı telefonlar ve oyun konsolları çağında geleneksel oyunlara dönmeye ne dersiniz? Monopoly, Scrabble ve Trivial Pursuit, Tombala gibi masa oyunları ailenizle farklı bir sosyalleşme türü sunar.

2. Piknik Yapın

Pikniğin tadını çıkarmak için temiz havaya çıkmak gibisi yoktur. Huzur duygusunu yaşarken ailenizle beraber yaptığınız yemekleri yiyerek vakit geçirebilirsiniz.

3. Evcil Hayvan Sahiplenin

Zaten bir kediniz veya köpeğiniz olabilir, ancak ailenize yeni bir üye eklemeye ne dersiniz?

Evcil hayvanlar harika bir konuşma noktası yaratır ve sadece hayvanları izlemekten çok fazla mutluluk alabilirsiniz, özel bir deneyim olabilir.

4. Birlikte Birşeyler Okuyun

Kişisel gelişim için kitap, roman veya hikaye okuma şarttır. Zihinsel uyarılma, stres giderme, hafıza geliştirme ve kelime dağarcığı geliştirme sağlar.

Ayrıca bağlanmak için harika – her akşam çocuklarınıza bir hikaye okumak, birçok olumlu anı yaratabilen popüler bir aile eğlencesidir.

5. El Sanatları Almak

El sanatları yaratıcılığı ifade etmenin mükemmel bir yoludur. Ancak ekip olarak çalışmanız gerektiğinden, ailelerin birlikte bir şeyler yapmaktan zevk almaları için büyük bir şans. Ailenizle beraber el işi sanatlarıyla ilgilenebilirsiniz.

6. Çocuklarınızı Tanıyın

İster video oyunları oynayın, ister kitap serileri okuyun, her ne pahasına olursa olsun deneyebilirsiniz. Çocuklarınızın hobilerinin farkında olmanın birçok faydası olabilir.

Konuşma noktalarından çocuğunuzun ne tür bir kültürü sevdiğini anlamaya kadar, onları başka şeylere yönlendirebilirsiniz.

7. Bir Film Gecesi Ayarlayın

Çoğu insan filmleri sever (hiç tanımayan biriyle tanıştım). Sinemanın büyüsü insanları beklenmedik şekillerde birleştirebilir.

Kendinize bir film gecesi hazırlayın, patlamış mısır hazırlayın, klasikler (veya yeni dizi/filmler) arasında bir tura katılın. Netflix’in icat edilmesinin bir nedeni budur.

8. Ailenizle Gönüllülük Projelerine Katılın

Personele ihtiyacı olan bir kedi barınağı, yardımcı arayan yerel bir park veya marshal arayan bir yarış pisti olabilir.

Neleri içerebileceğini asla bilemezsiniz, ancak yeni deneyimleri aynı şekilde sona erdirir. Ailenizle beraber kapınızın önüne su ve mama bırakmak bile bir gönüllülük projesidir.

9. Yemek Pişirin

Yemek pişirmek harika eğlenceli ve son derece faydalıdır. Bir aile etkinliği olarak beraber yemek pişirebilirsiniz. Bazı yeni tarifleri deneyin ve ekip olarak birlikte çalışın – pişirmenizi mükemmelleştirin ve yeni bir tarife geçin.

10. Battaniyeden Kale İnşa Edin

Belki bunu filminizle veya okuma gecenizle deneyebilirsiniz. Ama battaniyeden bir kale inşa etmek çok eğlenceli görünüyor. Sakin, rahat ve sessiz, bir aile olarak birlikte sohbet etmek veya bazı kültürlerin tadını çıkarmak için harikadır.

İşte Battaniyeden kale nasıl yapılır? ;

Battaniyeden kale nasıl yapılır?

11- Akşam yemeği partisi yapın

Bir akşam yemeği partisi için arkadaşlarınızı davet edin. Sosyalleşmek, çocuklarınız için gelecekte yeni sosyal fırsatlara yol açabilecek yeni arkadaşlar edinmenin harika bir yoludur.

12. Birlikte Yeni Bir Şey Öğrenin

Tabii ki, tamamen yeni bir beceri de öğrenebilirsiniz. Geleceği düşünerek, web kodlamanın temellerini öğrenmek isteyebilirsiniz. Veya WordPress gibi bir platformda blog yazmaya başlayabilir, fotoğraf çekebilir veya birlikte yeni bir spor öğrenebilirsiniz.

Udemy gibi, kendi hızınızda çok çeşitli konuları öğrenebileceğiniz siteler de vardır . Aile bağları için harika olsa da, çocuklarınızı bazı önemli yeni beceriler öğrenebilir.

13. Kamp Yapın

Neredeyse her aile için bir geçit töreni – kamp kurmak, ateşin etrafında pişirmek ve bazı kırsal manzaraların tadını çıkarmak için vahşi doğaya bir yolculuk. Rahatlatıcı, eğlenceli ve çocuklarınızın bir süre mavi ekrandan uzaklaşmaları için harika bir şans.

14. Karalama defteri tutun

Aile anılarınızı bunlardan birinde saklayın! Onları anılarla doldurmanızı bekleyen bazı güzel albümleri internetten satın alabilirsiniz.

15. Kıyafet deneyin – değiştirin

Hafta sonu için bir tema seçin ve gününüzü heyecan verici bir korsan, kısır Viking olarak dolaşın, Viktorya dönemi peruklarına gidin veya seçtiğiniz bir ünlü olarak dolaşın.

Sizlere aileyle yapılacak aktiviteleri sıraladık.

Ailenizle Yapabileceğiniz 15 Etkinlik gibi diğer blog yazılarımız için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir