5G Nedir? 5G Ne Kadar Hızlı?

5g nedir? 5g ne kadar hızlı?

Bildiğimiz üzere günümüzde teknoloji vazgeçilmez bir konuma geldi. Resmen teknolojilerin atmosferinde gibiyiz. 5G Nedir? 5G Ne Kadar Hızlı?, telefonlar artık yaşamımızın her yerinde vazgeçilmez bir parçamız oldu. Merak ettiğimiz her şeye anında yanıt bulabiliyoruz. Teknolojiler kullananlara her sene her ay daha hızlı ve daha nitelikli verim sağlamaya çalışıyor. Fakat telefon kullanıcılarının çoğunluğu internet hızından memnun değil. Şuan 4.5G tam anlamıyla bize hız anlamında pek fayda sağlamıyor. HD kalitede olan bir filmi indirmek en az 1.5 saatimizi alıyor. Bölgelere göre de bu sorun değişebiliyor indirme uzayabiliyor. Gelmesi beklenilen 5G teknolojisi bizi hız konusunda umutlandırıyor. 2020 senesinde ilk Güney Kore’de resmi olarak kullanılmaya başlanmıştır.

5G Ne kadar Hızlı? 5G Neleri Değiştirecek?

5G sayesinde üst düzeyde bir hızla video izlemek, indirmek ve bir başkasına göndermek kolaylaşacak. 5G Nedir 5G Ne Kadar Hızlı, 4G teknolojisinde 1 saniye içinde 1 gigabit veri aktarımı yapılıyordu. Kullanıcılar için tatmin edici gibi görünüyordu ama bu hıza hiçbir zaman ulaşılamıyordu. 5G teknolojisinde aynı hızın saniyede 10 gigabite çıkacağı söylenmektedir. 5G’nin değer katacağı diğer alan sürücüsü olmayan otomobiller ile akıllı ulaşım olanaklarını bu tip gecikmeleri bile büyük ölçüde azaltacak. Trafik kazalarının veya sıkışıklığın dolaylı yoldan çözülmesine büyük bir fayda sağlayacak. 5G online oyun tutkunları için de büyük fırsat olacak. Uçtan uca gerçekleştirilek bağlantıların hızlarında çok ciddi bir artış söz konusu olacak. 5G Nedir? 5G Ne Kadar Hızlı?, 5G sadece hız konusunda iddialı değil, aynı zamanda farklı sektörlerde de aktif şekilde kullanılabilecek bir teknolojidir. 5G teknolojisi bütün her şeye yeni bir başlangıç olacak.

Turkcell 5g Ne Zaman Geliyor?

5g nedir? 5g ne kadar hızlı?

5G, son bilgilere göre 2020’nin haziran ayında Türkiye’de hazır halede gelecek. Fakat bu tarihte her kullanıcı 5G’yi kullanamayacak. 5G için bütün operatörler bir frekans ihalesine katılacak ve ihale yapılacak. İhaleden sonra operatörler alt yapı sistemlerini geliştirme işlemlerini düzenleyecek. Teknoloji ile bügüne göre tam 10 kat fazla hıza ulaşılacak. Gecikme süreleri en az 20 kat düşük olacak. 2021 yılında 5G ağları tüketicilerin kullanacağı hale gelecek ve faturalı yada faturasız tarifeler üzerinden hayatımıza giriş yapacak.

5G Nedir 5G Ne Kadar Hızlı sizler için yazdık.

Tüm yazı ve etkinliklerimiz için anasayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir