2020 Ramazan Mesajları ve Sözleri (En Güzel Sözler)

2020 Ramazan Mesajları ve Sözleri; Whatsapp”tan, Sms’ten ve tüm sosyal medyadan sevdiklerinizin ve tüm müslaman aleminin Ramazan’ın gelişini kutlamak amacıyla mesaj yolluyoruz.

Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan! 2020 Yılında Ramazan 23 Nisan’da sahura kalkıyoruz. Ramazanın ilk günü 24 Nisan 2020 günüdür.

2020 Ramazan Mesajları ve Sözleri (En Güzel Sözler)

Yeni Ramazan Mesajları ve Sözleri

 • Hoş Geldin onbir ayın sultanı!
 • Güzelliğin, birliğin ve beraberliğin içerisinde olduğu Ramazan-ı Şerif’inizin mübarek olmasını diliyorum. Edeceğiniz samimi tevbelerle Allah’a geri döneceğiniz, Allah’a yaklaşmanızı sağlayan Ramazan ayınızı en içten dileklerimle kutluyorum…
 • Dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerim… Mübarek Ramazan ayı kalbini O’nun yoluna koymayı ellerini daim O’nun dergahına açmaya vesile olsun.. Hayırlı Ramazanlar.
 • Peygamber Efendimizin, “başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluş” sözleri ile hepimize müjdelediği rahmet ayının ilk sahuruna kalkacağımız bu gecede hem Ramazan-ı Şerifimiz hem de Cumamız mübarek olsun
 • Bunca sözü nerden bulup yazıyorsun diyorlar… Yüz’e değil, Öz’e bakıyorum… Ten’i değil, Ruh’u görüyorum… Yaradılan’da, Yaradan’ı buluyorum, tükenmiyorum… Elhamdülillah #Ramazan nı şeriflerimiz hayr-lara vesile olsun inşallah…

Diğer Yeni Ramazan Mesajları ve Sözleri

 • “Mü’minlerden öyle yiğitler vardır ki Allah’a verdikleri sözde durdular. Onlardan kimi (can) adağını ödedi (çarpışıp şehit oldu), kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar (verdikleri sözü) hiçbir şekilde(asla) değiştirmediler.” Ahzab 23
 • On bir ayın sultanı kapıda. Bu ay bütün gönüller ibadetten yana, bütün yürekler aynı çatı altında. Muhammet (s.a.v) bu ay sizin kapınızda. Güzel gönlünüzden geçen her hayırlı işin avuç içlerinize dolmasını diler mübarek Ramazan ayınızı kutlarım.
 • Kim Allah yolunda dünyevi işleri bir kenara atıp sadece gönülden ibadet ederse, Allah ona cennetinden bir bahçe ayırır. Cennetin bahçesindeki gül kokularının yüzü suyu hürmetine bu ayı ibadet ve inançla geçirmenizi temenni eder, mübarek Ramazan ayınızı en içten dileklerimle kutlarım.
 • Gönül dergâhının tek menzili olan Ramazan ayında bütün hanelere bolluk ve bereket, bütün gönüllere dua ve Allah’tan hikmet dilerim. Dualarınız kabul Ramazan ayınız mübarek olsun.
 • Gözlerimiz ışık dolsun, gönüllerimiz iman aşkına boğulsun, avuç içlerimiz dua dolu olsun. Bu mübarek ayda bütün dualar kabul, bütün sadakalar makbul, bütün oruçlar kabul olsun. Ramazan ayınız mübarek olsun.
 • Bütün dualar gül kokar bu ay. İmanı yüksek ilmi derin olanlar bilir ki Ramazan ayı ayların en makbulüdür. Bu ayı oruçla, namazla ve niyazla geçirmenizi temenni eder Ramazan ayınızı kutlarım
 • Dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerim… Mübarek Ramazan ayı kalbini O’nun yoluna koymayı ellerini daim O’nun dergahına açmaya vesile olsun.. Hayırlı Ramazanlar.
 • Bütün dualar gül kokar bu ay. İmanı yüksek ilmi derin olanlar bilir ki Ramazan ayı ayların en makbulüdür. Bu ayı oruçla, namazla ve niyazla geçirmenizi temenni eder Ramazan ayınızı kutlarım

2020 Ramazan Hakkında Diyanet İşleri Başkanlığının Sözleri

Diyanet İşleri Başkanı

En güzel şekilde yaratılan ve üstün vasıflarla donatılan insanı varlık âleminde önemli ve anlamlı kılan husus; onun insan, eşya ve yüce Allah ile ilişkisinde sorumluluk sahibi olmasıdır. İnsanın varoluş gayesinin esasını oluşturan bu duygu, hayatın tamamına bütünlüklü bir değerler dünyası içinde bakabilmeyi öğreterek insanın muhkem bir hayat felsefesi inşa etmesini sağlamaktadır. İnsanın hayatına anlam katan ve onu en üstün değere ulaştıran sorumluluk duygusu, dünya ve ahiret huzurunu temin eden en önemli haslettir. Söz konusu ideale ulaşmak ise, kişinin dinî ve sosyal hayatta yerine getirmekle yükümlü olduğu görevlerini bu temel ilke doğrultusunda bilinç, gayret ve özveriyle gerçekleştirmesiyle mümkündür. Nitekim tevhit inancının yerleşmesi, adaletin tesisi ve güzel ahlakın yaşanması için mücadele ederek insanlığın rehberi ve hakikat yolunun en büyük öğretmenleri olan peygamberler, söz ve davranışlarının dünya ve ahirete yönelik neticelerini tefekkür ve sorumluluğunu idrak eden bireyler yetiştirerek bir huzur toplumu oluşturma gayreti içerisinde olmuşlardır.

Bu hedefin gerçekleştirilmesinde tahkiki imanın önemli bir yeri olduğu, göz ardı edilemez bir gerçektir. Tahkiki iman, İslam’ın insana kazandırmak istediği sorumluluk bilincinin oluşup gelişmesindeki en önemli etkendir. Çünkü insanın bütün varlık âlemiyle ilişkisinin şekil ve boyutlarını belirleyen merkez nokta, onun Allah’la ilişkisidir. Hem mabut hem de mahlûkla ilgili yükümlülüklere yönelik bu duyarlılığın tahkim edilmesinde imandan sonraki en önemli boyut ise kulu Rabbine yaklaştıran ibadetler ve onun somut neticesi olan güzel ahlak ile bu doğrultudaki ölçülü tutum ve davranışlardır. Diğer yandan kulluğun en özel boyutu olan ibadet ve güzel ahlakın yanı sıra bunların tabi sonucu olan hukuk olmaksızın sorumluluk düşüncesinden bahsetmek mümkün değildir. Bu sebeple İslam, insanın kendisiyle, Rabbiyle, toplumla, çevreyle ve bütün varlık âlemiyle ilişkisini en ideal düzeyde belirleyen ilkeleri açıklayarak ona dünya ve ahiret huzurunu temin edecek sorumluluklar yüklemiştir. Devamı..

2020 Ramazan Mesajları ve Sözleri (En Güzel Sözler) gibi diğer yazılarımız için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir