2020 Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor? Bayram Tatili kaç gün?

Tüm islam âleminin en önemli ayı olan Ramazan ayı‘nda insanlar oruç ibadetini yerine getirmek için ilk sahurunu 23 Nisan gecesi yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile 24 Nisan 2020 Cuma, Ramazan Ayının başlangıcı olarak duyuruldu. Bu açıklamadan sonra akıllarda; ramazan bayramı ne zaman sorusu oluştu.

2020 Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor?

2020 Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor? Bayram Tatili kaç gün?

  • Bu yıl ramazan ayı 30 gün sürecek.
  • Ramazan Bayramının ilk günü 24 Mayıs 2020’dir.
  • Ramazan Bayramı arefesi olan 23 Mayıs cumartesi günü ile birlikte ramazan bayramı tatili toplamda 4 gün olacak.

Korona’dan dolayı bu yıl Ramazan ayı, geçen yıllarda oluğu gibi kalabalık iftar sofraları kurulmadı. Sosyal mesafeyi korumak adına Ramazan ayında toplu iftarlar, iftar çadırı gibi etkinlikler de yasaklandı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle Ramazan Ayı sokağa çıkma yasağı ile başlamıştı. Bu önlemler sebebiyle Ramazan Bayramı ne zaman sorusunun yanı sıra ramazan bayramında da ek önlemler alınıp alınmayacağı da merak konusu oldu.

Henüz ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? diye halk arasında konuşulmaya başlandı. 24 Nisan günü başlayan olan Ramazan Ayı, bu yıl otuz gün sürecek. Ardından 2020 yılının ilk dini bayramı olan Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar günü başlayacak. 25 Mayıs pazartesi ve 26 Mayıs Salı 2020 tarihleri de bayramın birinci ve ikinci günü olarak kutlanacak. Ramazan Bayramı arefesi olan 23 Mayıs cumartesi günü ile birlikte ramazan bayramı tatili toplamda 4 gün olacak.

Bunun gibi diğer yazılarımız için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir